Turkcell ruhu, Nurus’un tasarımda duygusal zekasıyla hayat buluyor

 Empati ve pozitif enerjinin ortaya çıkmasına yardımcı çözümler üretme fikrinden yola çıkan Nurus, Turkcell Küçükyalı Genel Müdürlük Binası’ndaki ürünleriyle rahatlığı ve yenilikçi yaklaşımını ön plana çıkarıyor.

Nurus, Turkcell Küçükyalı Genel Müdürlük Binası’nda teknoloji ve iletişimi öne çıkaran ürünleriyle duygusal zekayı Turkcell çalışanlarıyla buluşturuyor. Çalışanların ihtiyaçlarına yönelik oluşturulan çözümler, Turkcell’de daha verimli ve motive edici bir çalışma alanı oluşturuyor. Nurus’un ürünleri ve çözümlediği alanlar sayesinde çalışanların performansları da artış gösteriyor.1474357525_img_9660

Yenilikçi ve kullanıcı dostu çözümler

Mimari konsepte uygun, yenilikçi ve kullanıcı dostu her türlü çözümün Nurus tarafından sunulduğu projede, ürünlerde Turkcell’in firma kültürü ve kurum kimliğine uygun olarak antrasit ve metal ağırlıklı tasarımlar kullanılıyor. Tüm ürünlerin projeye özel olarak Nurus tarafından tasarlandığı çalışmada, standart ürünlerde ise özel malzeme ve renk kullanımı dikkat çekiyor.

Birbirine benzer üç blok

Birbirine benzer planlarda 3 bloktan oluşan projenin her bloğunda katlar arası çekirdek alanlar bulunuyor. Bu çekirdek alanlarda bulunan şeffaf odalar etrafında ise herhangi bir duvarla ayrıştırılmamış, çalışanların iletişimini güçlendiren açık ofisler yer alıyor. Çekirdek alanlarda Cxo ve direktör odaları ile konumlanırken, etrafında ise çalışanların depolama ihtiyaçları için farklı ölçülerde metal mesh kapaklı locker dolap sistemleri bulunuyor. Ayrıca ses izolasyonlu kumaş duvarlardan oluşan, özel telefon görüşmelerine ve odaklanmaya imkan veren quite zone odaları da yine bu çekirdek etrafında çözümleniyor. Böylece her ihtiyaca uygun çalışma alanları, çalışanların tercihine sunuluyor.1474357491_b2_14

İhtiyaca yönelik yenilikçi tasarımlar

Açık ofisler için bu projeye özel iletişim ve teknoloji firmasını yansıtan, hareketli ve aydınlatmalı pano sistemi olan çalışma masaları tasarlanırken; tüm açık ofis tavanları için özel olarak Nurus tarafından yangına dayanıklı mdf’den üretilen 17 bin m2 perfore asma tavan kullanılıyor.

Tüm mimari tasarımını Tabanlıoğlu Mimarlık’ın üstlendiği projede, sosyal alanlar ve yemekhaneler için masif masaların yanında yeni oturma sistemleri ve puflar çalışanlara rahat bir ortam sunuyor. Böylece çalışanların, masaları dışında ekip halinde çalışacakları konforlu ve verimli alanlar yaratılıyor.

Kısa sürede etkin çözüm

Çalışanların tüm ihtiyaçlarının düşünüldüğü projede, çalışma alanları ile birlikte fitness alanları da bulunuyor. . 30 bin – 40 bin m2 kapalı alanda 3 bin kişilik ofis, kafe ve yemekhane alanları içeren projeye Nurus kısa sürede etkin bir şekilde çözüm sunarak alanındaki uzmanlığını kanıtlıyor. Her projede olduğu gibi bu projede de uygulanan Nurus Digital Chain sistemi, projenin başlangıcından teslimatına, hatta ürünlerin kullanımına kadar tüm süreci, dijital bir platforma taşır ve her adımın denetlenebilir olmasını sağlar.

 

Nurus Hakkında

1927 yılında kurulan, öncü profesyonel mobilya üreticilerinden Nurus, bugün 50’den fazla küresel noktada müşterilerine hizmet veriyor. Teknolojiyi ve yenilikçi tasarımı birleştirerek insanların sağlıklı yaşamına öncelik veren Nurus birçok uluslararası ödülün sahibi.

 

Red Dot Product Design Award’ı ve Design Management Europe’u Türkiye’ye ilk kez getiren, IF Product Design ve GOOD Design’ı Türkiye’de mobilya sektöründe ilk kez kazanan Nurus, içinde German Design Award’ın da olduğu 50’yi aşkın tasarım ödülüne sahip. Marka ve tasarımda disiplinlerarası bilgi transferi sağlayan German Design Council’a davet edilen Nurus, geleceği şekillendiren 173 dünya markası arasında bulunuyor. Orijinal tasarımları destekleyen Be Original Americas’ın üyesi olan Nurus, tek Türk markası olarak 16 milyondan fazla mimarın, iç mimarın ve tasarım meraklısının takip ettiği Architonic Top 200 Markaları Listesi’nde de yer alıyor. Bunun yanında, Avrupa’nın en büyük uygulama odaklı araştırma kuruluşu olan Fraunhofer IAO Research Network Office 21® partneri. Kuruluşun araştırmaları, tamamen insanların ihtiyaçları üzerine; sağlık, çevre, güvenlik, iletişim, enerji ve insanların yaşamları üzerinde önemli etkiye sahip. Kısacası, Nurus geleceği oluşturan bu kurumun da bir üyesi.

Mekanların önemli olduğu bugünün dünyasında Nurus, benzersiz tasarımlar arayan bireyler için çalışma alanlarını ve yaşam alanlarını yeniden tanımlarken, hızlı ve ihtiyaca uygun çözümler sunuyor. Nurus, hem sosyalleşmeyi etkinleştirip hiyerarşiyi azaltmayı hem de motivasyonu artırarak farklı kuşakları bir araya getirip yaratıcılığı desteklemeyi hedefliyor.

 

Son teknolojiye entegre tasarım ve ürünleri ile kullanıcıları güçlendiren Nurus, ürünlerine özel ‘Nurus Links’ ile mobilya ve elektronik eşyalar arasında bağ kuruyor; günlük operasyonlara hız ve kolaylık getiriyor. Mekanların sosyalleşmesi, sürekli ve kesintisiz bilgi transferinin önünü açıyor. Nurus, yenilikçi fikirleri ile çalışma alanlarında yeni bir atmosfer yaratmayı hedefliyor.