Türkiye Mobilya Sektöründe bir İLK!

‘Tasarım Merkezi Belgesi’ almaya hak kazanan sektöründeki ilk ve tek firma Çilek oldu

Tematik ürünleriyle Türkiye’de olduğu gibi dünya çocuklarının da düşlerini gerçeğe çeviren Çilek, inovasyon ve sürdürülebilirlik ilkesini tüm iş süreçlerine entegre ettiğini bir kez daha kanıtladı. Çilek, Türk mobilya sektöründe, Ar-Ge Merkezi olup, aynı zamanda ‘Tasarım Merkezi Belgesi’ alan ilk ve tek firma ünvanına da sahip olarak sektöründeki tasarım gücünü bir kez daha ortaya koydu.

Türkiye’nin öncü bebek, çocuk ve genç odası markası Çilek, inovasyon ve sürdürülebilirlik ilkesini tüm iş süreçlerine entegre ettiğini, hayata geçirdiği projelerle kanıtlamaya devam ediyor. Çilek, Türkiye mobilya sektöründe, Ar-Ge Merkezi olup aynı zamanda ‘Tasarım Merkezi Belgesi’ alan ilk ve tek firma oldu.

“Türkiye’nin tasarım ve ihracat gücünü arttırmak amacındayız”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Çilek Design Hub Direktörü Çiğdem Esra Kanberoğlu, “Kurumsal değerlerimizi belirlerken, firmamızı ve sektörü ileriye taşıyacak maddeler ortaya koyduk. 6 ay önce Türk tasarımlarının global pazarda daha fazla yer almasını sağlamak için sadece Türk tasarımcıların dahil olduğu bir oluşum başlattık. Çilek bünyesinde kurduğumuz Çilek Design Hub’ın Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanması sonucu Tasarım Merkezi Belgesi alan sektördeki ilk ve tek firma olduk. Design Hub ekimizle Türkiye’nin tasarım gücünü temsil etmek ve Türkiye’nin ihracat gücünü arttırmak amacındayız. Mobilya sektörünün geleceği; özgün tasarım, Ar-Ge ve inovasyona verdiği önem nispetinde şekillenecektir. Uluslararası pazarlarda yer almak isteyen firmaların rekabet ortamına ayak uydurabilmeleri için, sürekli yeni ve özgün tasarımlar oluşturmaları gerekmektedir” dedi.

Kanberoğlu: Çilek olarak sektörde birçok ilki gerçekleştirdik

Çilek olarak, inovasyon ve sürdürülebilirlik anlayışını tüm iş süreçlerine entegre ettiklerini bir kez daha yineleyen Kanberoğlu, “Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz tüm projelerde özgün tasarıma, güvenliğe ve kaliteye önem vererek, yenilikçi ürünlere imza attık, atmaya da devam ediyoruz. Sektörümüzde birçok ilkler ve yenilikler gerçekleştirdik. Türkiye’de mobilya sektöründe hem Ar-Ge merkezi bulunan ve hem de Tasarım Merkezi Belgesi alan ilk ve tek firma olduk. Öncü ve örnek olmak bizi mutlu ediyor.”