Türkiye ve Katar’ın ticaret hacmini iki katına çıkartacağız

EXPO TURKEY BY QATAR İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Türkiye ile Katar arasındaki ekonomik potansiyeli harekete geçirmeyi hedefleyen Expo Turkey by Qatar için geri sayım başladı. Fuarı organize eden Medyacity’nin Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, “19 Nisan’da Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirilecek fuarda Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin katılımı ile bir nev’i Katar çıkartması yapacağız. Ticaret hacmini iki katına çıkartacağız” dedi.

Katar ve Türkiye; daha güçlü bir ekonomik işbirliği için ortak bir fuara imza atmaya hazırlanıyor. İki ülke arasındaki stratejik ortaklık, “Expo Turkey by Qatar” adlı bu fuarla dünya sahnesine taşınacak ve her iki ülkeyi de bölgedeki ekonomi merkezleri haline getirecek.

EXPO TURKEY by QATAR, Katar Ulusal Kongre Merkezi’nde (QNCC) 19-21 Nisan 2017 tarihlerinde 200’den fazla Türk firmanın katılımıyla düzenlenecek. Fuarın 2. gününde Türkiye’den seçilmiş 40 işadamı ve Katar’dan seçilmiş 40 işadamının katılımıyla da Türk-Katar İş Liderleri Zirvesi gerçekleştirilecek.

QNB Bank, Turkuvaz Medya, Tekfen İnşaat, Türk Hava Yolları, Kuzu Grup, Commercial Bank – Abank ve Sheraton Doha’nın sponsor olacağı fuara, Türkiye ve Katar’dan yatırımcıların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Medyacity ve Katar Vakfı’na bağlı Katar Ulusal Kongre Merkezi (QNCC) tarafından organize edilen fuarda, Türkiye ve Katar’dan üst düzey devlet temsilcileri de hazır bulunarak destek verecek. Fuar aynı zamanda ikili iş ve devlet görüşmelerine ve ortaklıklara ev sahipliği yapacak.

“Türkiye ve Katar’ın ticaret hacmini iki katına çıkaracağız”

Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt, “Expo Turkey by Qatar gerek Türkiye Katar ekonomik ilişkileri açısından gerek bölgede faaliyet gösteren yatırımcılar için çok etkili bir fuar olacak” dedi. Kurt, “İnşaat, müteahhitlik ve mobilya başta olmak üzere Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin katılımı ile ticari anlamda bir nev’i Katar çıkartması yapacağız. Türkiye ve Katar’ın ticaret hacmini iki katına çıkartacağız” diye konuştu.

 

2017’nin Katar’da gerçekleştirilecek en büyük fuarlar arasında

Hakan Kurt şöyle devam etti: “Expo Turkey by Qatar iki ülke arasındaki işbirliğinin artması ve bölgedeki diğer ülkelere yatırım ve işbirliği fırsatlarını da kuvvetlendirmesi amaçlanıyor.

Expo Turkey By Qatar işadamlarının tanışmalarını kolaylaştıracak, bilgi ve rakamları paylaşabilecekleri akıllı bir ara yüz sunuyor ve diğer fuarlardan bir adım daha önde başlıyor. Doha’da 30 bin metre karelik fuar alanında gerçekleştirilecek organizasyona yaklaşık 5 bin kişinin katılması bekleniyor. Expo Turkey by Qatar’dan desteklerini esirgemeyen Abdul Aziz Al Emadi Bey’e QNCC’ye ve Medyacity yetkililerine teşekkürleri bir borç bilirim. Bu etkinlik hepimiz için gurur verici oldu ve umuyoruz ki karşılıklı değer verdiğimiz gerek ticari gerek diplomatik ilişkilerimize katkısı olacak.”

Expo Turkey by Qatar Fırsatları

  • Karşılıklı İlgili Bakanların Katılımı
  • 150’nin üzerinde Türk şirketi ile direkt görüşme
  • Yatırım otoriteleri ve satın alma otoriteleri ile direkt görüşme
  • Katar, Türk ve MENA Bölgesi işadamlarının ile B2B görüşme
  • MENA Bölgesi’nde ortak işbirliği fırsatları