Türkiye’de Feng-shui Tarzı ile Yapılmış İlk Otel: Workinn Hotel

Otelin tasarımında, Feng Shui öğretisinin temel alımış. Feng Shui öğretisinin temel ilkesi olan doğanın kurallarını tanımak, çevremizi saran enerjiyi yaşadığımız yerlerde doğru yönlendirerek sağlıklı, mutlu, verimli yaşam alanları yaratmaktır.  Feng Shui  öğretisine özetle “doğanın matematiğini lehimize kullanmak” diyebiliriz.

 

Workinn Hotel’de Feng Shui öğretisinin  temeli olan 5 element (ağaç, ateş, toprak, metal ve su) değişik formlarda, renklerde ve materyallerde dengeli bir biçimde kullanılmış.

Unknown-3

Böyle bir otelin ahşap işlerini de yapan sektörümüzün bilinen ve sevilen Nuri Şekerciler abimiz oldu.

Nuri bey ile yaptığım görüşmede otelin iç mekânlar ceviz lamine, dış mekânlar ise emprenye edilmiş ve renklendirilmiş larex ahşap tercih edildiğini söylediler.

Unknown-1

Tercih edilen ürünleri ise ceviz lamineleri Düzce de üretim yapan bir firmadan, larex ahşapları ise Isparta da üretim yapan bir firmadan temin edildiğini aktardılar. İşleri ise her zamanki gibi imalatının ise  bütün olumsuz hava şartları ve teknik aksaklıklara rağmen, açık ve kapalı alanlarda ahşap döşeme işlemlerinin büyük bir özveri ve uzmanlıkla öngörülen zaman dan önce bitirdiklerini aktardılar.

Unknown-4

Ve eklediler  ‘’ Bundan öncekiler gibi, bu eser de de imzanızın olması bizi çok mutluyuz’’

Unknown