Türkiye’nin En Büyük Mobilya Yan Sanayi, Ahşap Ve Orman Endüstrisi Fuarları Yeni Salonları, Gelişen Kapsamları Ve Rekor Katılım İle Açılıyor

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK MOBİLYA YAN SANAYİ, AHŞAP ve ORMAN ENDÜSTRİSİ FUARLARI YENİ SALONLARI, GELİŞEN KAPSAMLARI ve REKOR KATILIM ile AÇILIYOR

27.Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı ve 17. Uluslararası Mobilya Yan Sanayii Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarları 27 Eylül-1 Ekim 2014 tarihleri arasında Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da gerçekleşecek. Ülkemizin katma değeri en yüksek sektörleri arasında yer alan, mobilya ve ahşap sektörünün en önemli buluşması olan fuarlarımızı tarihlerinin en geniş katılımı ile açıyor olmanın gururunu yaşıyoruz.

Geçtiğimiz yıl 30 ülkeden 880 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla, 12 salonda 96 000 m2 sergi alanında gerçekleşen, 91 ülkeden ve Türkiye’nin 81 ilinden 59.697 ziyaretçiyi bir araya getirmeyi başararak sektör temsilcilerinden tam not alan fuarlar, 2014 yılında iki yeni salonun daha tam kapasiteli kullanımıyla yeni bir rekora imza atarak 14 salonda katılımcı ve ziyaretçilerini buluşturacaklar.

Sektörün Avrasya ve Türkiye’deki en önemli ticari platformu olan fuarlarımızda sergilenen ürün ve hizmet çeşitliliği ile bu yıl da ziyaretçimiz olacak mobilya, dekorasyon, makine ve kimya sanayicilerinin yanı sıra mimarlar, iç mimarlar, endüstri tasarımcıları, kamu tüketiminden sorumlu satın almacılar; otel, hastane gibi projeli işler icra eden inşaat müteahhitleri ihtiyaçlarını tüm alternatifleri ile karşılama imkanına kavuşacaklar.

SALONLAR GENEL GÖRÜNÜM (858)

Uluslararası niteliğiyle ahşap ve orman ürünleri sektörünün her yıl buluşma noktası olan fuarlar, yeni yatırımlara yön verirken, farklı pazarlara erişim kanalları açarak, sektörün büyüme hamlesine hız vermeye devam edecektir.

FUARLARIMIZ, SEKTÖRÜN İNOVATİF YAKLAŞIMLARINA VE HİZMET VERDİĞİ MOBİLYA SEKTÖRÜNÜN GELİŞİMİNE BÜYÜK İVME KAZANDIRIYOR

Avrasya coğrafyasında etkinliğimizin gün geçtikçe geliştiği bir dönemde Tüyap, birikimlerini ahşap sektörünün bu coğrafyada dünya pazarında öne çıkabilmesi için kullanmaktadır. Çeyrek asırı deviren fuarlarımız, genişleyen kapsamları, eklenen yeni salonları, ürün gamının genişlemesi, çalıştığı ulusal ve uluslararası basın ve yayın organlarıyla sektörün inovatif yaklaşımlarına ve hizmet verdiği mobilya sektörünün gelişimine büyük katkı sağlayacaktır.

Güçlü ve deneyimli kadromuz, kolektif çalışma anlayışımız çerçevesinde bir yıl önce hazırlıklarına başladığımız, geniş kapsamlı etkin bir pazarlama ve tanıtım anlayışıyla planladığımız fuarlarımız gerek yurtiçinden gerek yurtdışından büyük ilgi görmektedir.

SALONLAR GENEL GÖRÜNÜM (870)

YURTİÇİ VE YURTDIŞI PAZARLARA ERİŞİM SAĞLAYAN ULUSLARARASI TİCARET PLATFORMU

Sektöre yeni pazarlar sunmak için pazarlama ağını genişleten Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob fuarları sektör ile ilgili STK’lar, kamu kuruluşları, ilgili medya ve eğitim kurumlarından oluşan tüm sektörel ağı kapsayacak şekilde hazırlanan fuar tanıtım ve pazarlama faaliyetlerimiz içinde özel davet ve alım heyeti çalışmalarımıza tüm sene boyunca yoğun bir şekilde devam ettik. Yurtiçi farklı bölgelerden toplam 52 ilden gelecek yurtiçi alım heyetleri fuarlarımızda Tüyap davetlisi olarak ağırlanacak ve katılımcı firmalar ile buluşma imkanı bulacaktır.

 

Türkiye ve hedef ülkelerdeki basılı ve sanal medyada yer alan ilan ve haber çalışmalarının yanı sıra, düzenlenen yurtiçi ve yurtdışı roadshow faaliyetleri ile de hedef kitleyle fuar hakkında gerekli tanıtım çalışmaları 2013 fuarından bugüne aralıksız sürdürülmüştür. Rusya, İran, Gürcistan, Mısır, Makedonya, Bulgaristan’da bulunan yerleşik ofislerimiz aracılığıyla sektörün en önemli pazarları arasında yer alan Balkanlar, Batı ve Doğu Avrupa, Kafkaslar, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya’da faaliyet gösteren sanayi odaları, ticaret odaları, iş adamları konseyleri, mimarlar, mühendisler ve müteahhitler odası gibi meslek kuruluşları alım heyeti organizasyonu kapsamında fuar hakkında düzenli olarak bilgilendirilmiştir. Yine alım heyeti organizasyonu kapsamında bu ülkelere ek olarak Sahra Altı Afrika ülkelerinde dış ticaret müşavirliklerimiz kanalıyla da etkin bir tanıtım faaliyeti sürdürülmektedir.

 

Ayrıca Ekonomi Bakanlığı tarafından sektörün önemli hedef yurtdışı pazarları dikkate alınarak toplam 52 ülkeden (Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Endonezya, Estonya, Fas, Finlandiya, Fransa, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İtalya, Kanada, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kuveyt, Letonya, Libya, Lituanya, Macaristan, Makedonya, Moğolistan, Moldova, Norveç, Özbekistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovakya, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna ve Yunanistan) alım heyetleri organize edilmiştir. Bu önemli alıcılar fuarlarımızı ziyaret edecek ve önemli ticari işbirliklerine imza atacaklardır.

 

GENİŞLEYEN KAPSAMIMIZ VE GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİYLE SEKTÖRE DEĞER KATIYORUZ

2014 fuarı önümüzdeki dönemin ürün ve teknolojilerini daha yakından incelemek adına önemli bir fırsat olacak. Fuar kapsamındaki yeniliklerden biri de mobilya tekstili alanında katılım yapan firmalar. Yatak ve mobilya tekstilleri, aksesuarları, kapitone ve kumaş kesme makineleri firmalarının katılımıyla hem kapsamımızı hem ürün gamımızı genişlettik.

Gelişen, değişen tüketici taleplerini karşılamak için markalaşan, ar-ge çalışmalarına hız veren ve geleceği şekillendirmek isteyen katılımcılarımız için önemli bir platform olan Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob, 2014 yılında iki salonla daha da büyüyerek ağaç işleme makinelerinden, orman ürünlerine, mobilya aksesuarlarından oturma grubu ve yatak üretimi malzemelerine, tamamlayıcı ürünlerden el aletlerine sektörün tüm ürün ve hizmetlerini kapsayacak geniş bir yelpazeyi bir araya getirecek.

YENİ EKLENEN SALONLARIMIZLA DAHA DA BÜYÜDÜK…

Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob 2014 Fuarımız son teknolojiyle inşa edilen 2 yeni salonla 120.000 m2’lik sergileme alanında ziyaretçileriyle buluşacak. Ayrıca yeni açılan TÜYAP PALAS Oteli ile katılımcı ve ziyaretçilerimize aynı yerde hem çalışıp hem dinlenme olanağı bulabileceklerdir.

Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob bu yıl da başarılı performansını daha da yukarıya taşıyacaktır. Bu konudaki azim ve kararlılıkla sürdürdüğümüz çalışmaların karşılığını alacağımıza inandığımız olan fuarlarımızda görüşmek dileğiyle…