Türkiye’nin ilk ve tek EPLF üyesi parke üreticisi: Çamsan

Türkiye’nin önde gelen parke üreticisi Çamsan Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş, dünyanın önde gelen ticari derneklerinden biri olan EPLF‘nin (Avrupa Laminat Parke Üreticileri Birliği) ilk ve tek Türk üyesi olarak ülkemizi gururla temsil ediyor.

Çamsan Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş, Türkiye’de MDF, MDFLAM ve Laminat PARKE ürünlerinin üretimini ilk defa gerçekleştiren firma olmakla kalmıyor, dünya sektöründe de adından söz ettiriyor. Çamsan, uluslararası platformda seçkin bir yere sahip olan ve yoğun inceleme süreçlerine tabi tutularak katılım sağlanabilen Avrupa Laminat Parke Üreticileri Birliği’ne (EPLF) kabul edilen ilk ve tek Türk parke üreticisi üye olmanın haklı gururunu yaşıyor.

1978 yılında faaliyete geçen Çamsan Entegre Ağaç Sanayi ve Ticaret A.Ş., kalite ve ürün yelpazesi açısından sektördeki liderliği devam ediyor. Çamsan’ın üye kabul edildiği Avrupa Laminat Üreticileri Derneği (EPLF), 1994 yılından bu yana laminat sektöründe dünya çapındaki standartları belirleyen çok saygın ve önemli bir organizasyon. Üye alımı konusunda son derece titiz davranan EPLF yakın zamanda yayınladığı İnovasyon Manifestosu ile zemin döşeme pazarındaki trendlere, “Avrupa yapımı kalite ve yenilik” mesajıyla cevap veriyor.

EPLF, üyelerinin taahhüdü ve organizasyonun faaliyetleri sayesinde, laminatın geliştirilmesi için önemli uluslararası kilometre taşları kaydetmeye devam ederken, Türk üye Çamsan da bu gelişmelerin bir parçası olarak dünya endüstrisine yön verecek.