Türkiye’nin lider mobilya ve aksesuar markası SAMET A.Ş

 

SAMET i kısaca bizlere anlatır mısınız ?

Türkiye’nin lider mobilya ve aksesuar markası SAMET A.Ş. 1973 yılında İstanbul’da kuruldu.1978 yılında “Samet” markası adı altında mobilya aksesuarları üretimine başladı ve daha sonra tamamen mobilya aksesuarları üretimine odaklanarak kısa sürede sektör lideri haline geldik.  Çağın ihtiyaçlarına uygun teknolojik donanımla hayata geçirdiği 2400’ü aşkın ürün çeşidi ve 41 yıllık deneyimi ile SAMET, bugün itibariyle 100’ü aşkın ülkeye ihracat yaparak sektörün önemli global oyuncularından biri konumundayız. Üretim kapasitemizi de artırmak ve pazara katma değerli yeni ürünler sunmak üzere yaptığımız yatırımlarla 40.yılımızı kutladığımız 2013 yılında da istikrarlı büyümemizi sürdürdük. Yeni fabrika yatırımlarımızla üretim kapasitemizi artırdık. Çerkezköy’de yer alan üretim tesisimize komşu 11.500 m²’si kapalı alan olmak üzere 21.000 m²’lik alanı da satın alarak, mevcut yatırımlarımızı ikiye katladık. Bu yatırımlarla birlikte, en son üretim teknolojileri kullanılan modern yüksek kapasiteli üretim tesislerimiz toplam 80.500 m²’lik alana ulaşmış oldu. Sürekli daha iyiye ulaşma hedefi ve çevre bilinciyle çalışmalarımıza devam ederken, bu yatırımla birlikte üretim faaliyetlerimizi bir araya toplama ve dünyada ilk 5 markadan biri olma hedeflerimize doğru büyük bir adım attık.

 

samet 5 

SAMET yeni sezonda ne gibi süprizler hazırlıyor bizlere ?

 

SAMET olarak çekmece, menteşe, kalkar kapak, sürme kapak, mobilya aydınlatma ve mobilya bağlantı sistemlerinin yanı sıra uygulama makineleri de üretmekteyiz. Yakın zamanda şık, akıllı ve pratik bir çözüm olan SAMET Impro Frenli Menteşe ile montajı zahmetsiz ve kullanımı kolay bir çekmece sistemi olan ” Smart Slide” ve “Slidea” ’yı piyasaya sunduk.

samet2

Yaşam alanlarında tasarım ve inovasyon konuları bizim önceliğimiz…Yavaş kapanan çekmeceler, kolay temizlenebilir yüzeyler, depolama için kişiselleştirilebilen ara birimler ve farklı ihtiyaçlara cevap veren yükseklik seçenekleri gibi konularda çalışmalarımıza devam ederken; tasarım gücümüzü ünlü tasarımcılarla da işbirliği yaparak geliştiriyoruz. Bu doğrultuda; uluslararası tasarımcılar  Defne Koz& Marco Susani ile işbirliği gerçekleştirdik.

samet3

Dünyada bir ilk olan ‘ELA’elastik menteşe kapağı;  menteşe üzerine uygulanan, renk ve tasarımıyla mekanizmaya sofistike bir görünüm kazandıran  ve kullanıcıların beğenilerine göre 4 farklı renk seçeneği ile Nisan ayı itibari ile satışa sunulmuştur. ELA tasarımı ile, Alman Tasarım Konseyi (IMM) ve IF Design ödülleri ile başarısını uluslararası alanda da kanıtladı.Bu işbirliğinin ürünleri olarak bu yıl içinde raflarda yerini alacak olan   MonoLift & DuoLift (tekli ve ikili kalkar kapak sistemleri) ile de oldukça iddialıyız.

samet4

Aynı zamanda bir Teknoloji Yol Haritası oluşturduk. Buna göre 5 yıl içinde yeni ve yenilikçi ürün sayımızı artırmayı, klasik mobilya aksesuarları veya mobilyalar ile günümüz teknolojisini harmanlayan çalışmalar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Global bir marka olarak yurtdışındaki etkinliğimizi yerel temsiliyetle arttırmanın doğru olacağına inanıyoruz. Bu kapsamda öncelikli olarak dünya mobilya pazarındaki en önemli ülkelerden Almanya ve İtalya showroomlarımızı , dünyanın büyüyen ve yükselen ülkelerinden Rusya takip etti. Moskova showroomumuz birlikte, Rusya ve komşu ülkelerinde de daha aktif olacağız.