Uluslararası Mobilya Tasarımı Fuarı Dubai’de Başladı

TÜRK FİRMALARI ULUSLARARASI MOBİLYA TASARIMI FUARINDAKİ YERİNİ TG EXPO İLE ALIYOR!

Dubai’de sektörün en büyük fuarlarından olan INDEX Design Series 2018 – Uluslararası Mobilya Tasarımı Fuarı başladı. 26-29 Mart 2018 tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai’de gerçekleşecek olan fuara Türkiye’den 48 firma katılıyor. Türk firmaları, her sene büyük bir başarı ivmesi yakalayan fuardaki yerini TG Expo Uluslararası Fuarcılık A.Ş.’nin milli katılım organizatörlüğünde alıyor.

 

TÜRK MOBİLYA SEKTÖRÜ İHRACAT ODAKLI BÜYÜYOR

Ekonomi Bakanlığı’nın verilerine göre, Türk mobilya sektörü 2001 yılından itibaren dış ticarette sürekli olarak artı vermeye başlamıştır. 2001 yılı itibariyle başlayan bu olumlu sürecin katlanarak devam etmesi, sektörün daha büyük artışlara müsait bir potansiyeli olduğunu göstermektedir. Türkiye mobilya ihracatı 2001 yılında 192 milyon USD iken, 2017 yılında 170 farklı ülkeye mobilya ihracatı yapılmış ve bu rakam 2,7 milyar USD’ye ulaşmıştır. 2018’de ise ihracat hacminin sektörel gelişime bakarak 3 milyar USD’ye ulaşması bekleniyor.

 

Bu sene Türkiye’den 48 firmanın katılım sağladığı fuarda, Eligül Bronz Mobilya San. Tic. Ltd. Şti., Estetik Deri Tekstil San. Dış. Tic. Ltd. Şti., Şark Halı Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., İpektül ve Konfeksiyon Sanayi A.Ş., Enne Mobilya Turizm Teks. San. Tic. Ltd. Şti., Zivella Mobilya İnş. San. Tic. Ltd. Şti. gibi sektörün önemli firmaları da yerlerini alacak.