UNILIN Pergo zeminler için yepyeni bir ürünü piyasaya sundu

Pergo’dan su direnci yüksek yepyeni bir laminat: Sensation

UNILIN Pergo zeminler için yepyeni bir ürünü piyasaya sundu: Sensation laminat parke. Hızlı ve kolay kurulum sağlayan gelişmiş PerfectFold ™ sistemiyle, dayanıklı, güzel ve kullanımı kolay Pergo Sensation, laminate parke sektöründe ileriye atılan bir adım. UNILIN firması AR-GE Müdürü Laurent Meersseman bu yeni ürünler ilgili; “Amacımız kolay kurulum sistemine sahip yüksek performanslı, suya dayanıklı laminat zeminle sektörü tanıştırmaktır” diyor.

L0231-03372_p14

 

UNILIN Ar-Ge ekibi Pergo Sensation ürününü suya dayanıklı yapmak için ayrıca bir çaba harcamadı, çünkü yüzeyin kendisi suya dayanıklıyken, birleşim yerleri değildi. Ürün bunu iki şekilde çözdü: Birincisi üretimde olan tahtanın içine konik basarak, ikincisi tamamen su geçirmez AquaSafe kaplamayı ekleyerek. Sensation yoğun trafiğe dayanılıklıdır ve 32 ve 33. sınıf niteliklerinde mevcuttur.

 

Pergo Sensation laminat sadece performansıyla farklılık teşkil etmez. Sensation’ı özel yapan, birbirinden özgün ve farklı 10 tasarımının bulunmasıdır. Örneğin, her tasarımın renk ve dokusu benzeri görülmemiş bir doğal bir görünüm ile sonuçlanmıştır. Tahta plakaların derin, doğayı tam anlamıyla yansıtan desenleri bulunur. Tasarım Müdürü Oke Nollet, “Gerçek anlamda otantik görünümü iyileştirmek için gerekli detayları düşündük ve zemine doğanın yansıması bir görünüm verdik” diyor. Sensation tasarım ekibi, mimarideki ve modadaki trendlerden de etkilenmiş.

 

Pergo Sensation koleksiyonunun iz bırakan etkisindeki bir başka neden de, mükemmellik ve kusurluluk arasındaki bağlantıdır. Tasarım müdürü Nollet bunu şöyle açıklıyor: “Bugün, mükemmel ve eksik olan şekil elelel gitmek durumunda. Örneğin modada çok şık bir ceket, eskimiş kotla, endüstriyel bir bina, minimalist bir koltukla birleşebiliyor. Bu zıtlık belirli bir karakter yaratıyor ve bizi hikayenin ne olduğuna dair meraklandırıyor.”