Unilin’den ClicBox Teknolojisi

Uniclic ® sisteminin mucidi Unilin firması, zaman ve maliyet tasarrufu sağlarken kaliteden taviz vermeyen kabin üreticileri için yepyeni bir ürün yelpazesi geliştirdi. Orjinal mutfak tezgahlarında kullanılan, ClicBox bileşenleriyle herhangi bir vida ya da tornavida gibi araca gerek duymadan ama bir o kadar sağlam parça enstalasyonu mümkün.

Unilin 2011 yılında, bilgi ve tecrübesini kullanarak ürettiği Uniclic® teknolojisiyle mobilya alanına da girmiş oldu. Bu yeni Uniclic® teknoloji uygulaması, bir dil ve kanal sisteminin, mobilya panellerini 90°’lik bir açı ile biraraya tıklanmasını sağlarken, kolay, hızlı ve sağlam sonuçlarıyla Keulen Mobilya Ticaret Fuarında, Akıllı Malzeme ve Tasarım alanında “Best of the Best” Interzum ödülünü kazandı.

Uniclic® teknolojisini ClicBox alanına uygulayarak, radikal anlamda basitleştirilmiş bir montaj sağlanır ve bu da önemli bir zaman tasarrufu demektir. Özel bir dil ve oluk sistemi, panellerin vida veya herhangi bir araç kullanılmadan birbirine kilitlenmesini sağlar. Bir ufak tıklama ve takırdıtma ve hemen sonucunda işlem tamamlanmıştır. Aletsiz kurulum, mutfak dolaplarının her bir parçasına, duvar dolapları için çerçeve ve daha geniş dolaplar için merkez mihverine kadar uzanmaktadır. Bu da, ClicBox mutfak dolaplarının geleneksel dolaplara göre 3 kat daha hızlı yapımını sağlar. Daha da ötesi, Uniclic® bağlantıları çok daha güçlü, dayanıklı ve klasik vida bağlantılarına göre daha az görünür özelliktedir. ClicBox’ı satın almak, taşımak ve kurulumu sağlamak % 100 hızlı ve kolay bir deneyimdir.

ClicBox kitchen frame

ClicBox ile Unilin, olağanüstü kalite anlayışını eşsiz bir tıklama sistemiyle birleştirmiştir. Ekstra deliklere gerek kalmadan ve delme modellerinin en yaygın çerçevelerle (Blum, Indaux ve Hettich) uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.

Image ClicBOx

ClicBox’ta 18 baz dolabı, 16 duvar ünitesi ve 4 raflı 4 dolap davlumbazı şeklinde en az 42 farklı birim mevcuttur. Temel birimler, yüksek 720 mm yükseklik ve 570 mm derinlik ölçüleriyle ve 150 ile 1000 mm arasında değişen genişliklere sahiptir. Ayrıca bir köşe ünitesi (900 mm çapında) ve bir de fırın kabinesi vardır. Duvar üniteleri 720mm yükseklikte ve 330 mm derinliğindedir. Genişlikleriyse 300 ve 1000 mm arasında değişir. Dört farklı genişlikte (500, 600, 800 ve 900 mm), 360 yükseklik ve 330 derinlikte köprülerle birlikte 2 farklı çeşitte köşe üniteleri vardır.

Chronometer - 30 seconden

ClicBox ilk olarak İngiltere ve İrlanda’da pazara sunulmuştur ve hemen ardından da profesyonel bir jüri tarafından 2013 yılında, KBB LDN İnovasyon Ödülü’ne layık görülmüştür. Ayrıca yine 2013 yılında Fransa’daki SAIB’te “Trophée de l’Innovation” inovasyon ödülünü almıştır.