Välinge, 2020’de ev tadilatındaki yükselişle desteklenen güçlü bir büyüme açıkladı

Välinge, başka hiçbir şeye benzemeyen bir yıl olan 2020’de etkileyici bir büyüme ve inovasyon ivmesini koruyarak uluslararası patent portföyünü, lisans sahibi sayılarını genişletti ve kendi döşeme markası Välinge Flooring’i piyasaya sürdü.

Välinge Innovation Başkan Yardımcısı Per Nygren, “2020 hakkında hiçbir şey normal sayılmasa da, konu inovasyon ve Ar-Ge’ye geldiğinde bizim için olağan bir zamandı” değerlendirmesine şöyle devam etti: “Ortaklarımız zaten daha azını beklemiyor ve en kaliteli ürünleri dünya çapındaki tüketicilerin ayağına getiren teknolojiyi geliştirmeye olan bağlılığımızı takdir ediyorlar.”

2020’de verilen 500’den fazla yeni patent ile Välinge’nin patent portföyü artık yeni malzemeler, döşeme, duvar ve mobilyalar için kilit teknolojileri ile yüzey teknolojilerine dair 3500’den fazla patent dağıtımını kapsıyor.

Välinge 2020’de ayrıca, yıl boyunca şirket ile güçlerini birleştiren 30’dan fazla yeni ortağıyla lisans sahibi ailesini büyüttü. Välinge lisans sahiplerinin sayısı şu anda 260’tan fazla ve her biri, Viken merkezli yenilikçinin, endüstri lideri destek ve teknik hizmetlerinden yararlanıyor. Heyecan verici bir gelişmeyle Välinge, üçüncü çeyrekte “Välinge Flooring” markası altında kendi zemin kaplama ürünlerini piyasaya sürdüğünü de duyurdu. İsveç’teki merkezlerinde son teknoloji, yüksek hacimli üretim tesislerini kullanarak yerinde yaptı.

İlk ürünler, Välinge’in benzersiz ve Woodura®, 5G® Dry ™ su geçirmez katlamalı sistemi ve 5G® Climb ™ gibi patentli teknolojilerini bir araya getiren gerçek ahşap zeminlerden oluşan koleksiyonudur. Lansman, bir sonraki seviye dayanıklılık ve su geçirmezlik ile gerçek bir ahşap zeminin kusursuz hissini ve lüksünü sunan ‘Sertleştirilmiş Ahşap Zemin’ adı verilen yepyeni bir zemin kategorisi yaratıyor. Başlangıçta ABD pazarına odaklanıldı ve 2021’de yeni pazarlar vaat edildi.

Per Nygren, “Kendi ürünlerimizi yaratmak, Välinge için heyecan verici ve doğal bir ilerlemedir. Lisans sahiplerimizle rekabet etmiyor aslında tam tersini yapıyoruz. Böylece, Woodura teknolojisi, en yeni 5G Dry su geçirmez kilit sistemi ve 5G Climb gibi benzersiz yeniliklerimizi tam anlamıyla sergileyebiliyoruz. Bu teknolojileri uyum içinde kullanan, müşterilere evlerinde endişesiz bir yaşama uygun en yenilikçi, yüksek performanslı, sürdürülebilir ve güzel gerçek ahşap zeminler sunan bir ürün yaratmayı amaçladık” diyerek sözlerini noktaladı