Välinge, 5G® kilitleme teknolojisi için Swiss Krono Group ve Kronospan ile uzun vadeli lisans anlaşmaları imzaladı

Välinge, Swiss Krono ve Kronospan gruplarıyla imzaladığı uzun vadeli anlaşmalarla 5G® teknolojisini dünya çapında tanıtmaya devam ediyor.

Swiss Krono Group ve Kronospan Group, 2005 yılından beri Välinge’nin lisans sahipleri olarak firmanın sürekli yeniliklerle döşeme teknolojisinin öncülüğünü yapmasına tanık olurken, her iki grubun da pazarda önemli ölçüde 5G hacmi bulunuyor. Välinge ile imzalanan bu yeni anlaşmalar kapsamında 5G teknolojisi ve markası dünya çapındaki döşeme ürünlerinde daha aktif olarak tanıtılmayı garantilemiş oluyor.

İsviçreli Swiss Krono Grubu Yetkilisi Max von Tippelskirch konu hakkında şu açıklamada bulundu: “Välinge’nin 5G® teknolojisini pazarda en çok aranan kilitleme sistemlerinden biri olarak görüyoruz ve bu nedenle hacimlerimizi artırmayı planlıyoruz. 5G’nin profesyonellerden ve DIY (Kendi başına yap) müşterilerine kadar farklı pazarlardan çok talep edildiğini öğrendik. Välinge ile gerçekleştirilen bu stratejik uzun vadeli işbirliği ile, hem teknik hem de tasarım açısından müşterilerimize yüksek kaliteli ürünler sunmaya devam edeceğiz.”

Välinge’nin CEO’su Niclas Håkansson ise şunları söyledi: “Swiss Krono ve Kronospan firmalarının her ikisi de müşterilerine hızlı, kolay ve sağlam kurulum sunmak için 5G teknolojisini erken benimseyenlerdendir ve ürün portföylerinin önemli bir kısmını bugün halihazırda 5G Katlanabilir teknolojisi ile sunmaktadırlar. Swiss Krono ve Kronospan grupları ile uzun vadeli anlaşmalar imzalamış olmaktan dolayı çok memnunuz ve onları, daha fazla pazarda en kullanıcı dostu olarak ifade edilen bu kilit sistemimizi tanıtma imkânı olan değerli ortaklar olarak görüyoruz.”

Kurulumcular, distribütörler ve tüketiciler tarafından laminat, ahşap ve esnek döşeme kaplamaları için en iyi alternatif olarak teşvik edilen 5G teknolojisi, dünya çapında 100’den fazla döşeme üreticisi tarafından kullanılmaktadır. 5G ile döşeme kurulumu daha önce hiç olmadığı kadar kolaydır ve 5G / Katlanabilir kilitleme sistemleri ile dünya çapında 1,4 milyar m2 zemin döşenmiştir.