Välinge Flooring Sertleştirilmiş Ahşap Zeminler GREENGUARD Gold sertifikası aldı

Välinge Innovation, Woodura® yüzey teknolojisine sahip çığır açan Välinge Flooring Sertleştirilmiş Ahşap Zeminlerinin, mümkün olan en yüksek GREENGUARD ürün derecelendirmesi olan GREENGUARD Gold sertifikası aldığını duyurdu.

GREENGUARD Gold sertifikalı ürünlerin, iç mekân kullanımı için katı endüstri standartlarını ve emisyon limitlerini karşılaması gerekiyor. Bu bağlamda sertifikayı almaya hak kazanan Välinge Flooring GREENGUARD Gold Sertifikalı Sertleştirilmiş Ahşap zeminler de havaya önemli kimyasal bileşikler yaymaz, perakendecilere ve tüketicilere zeminlerin rahat etmesini sağlayan düşük emisyonlu bir ürün olarak daha sağlıklı iç hava kalitesine katkıda bulunur.

Välinge Kuzey Amerika Genel Müdürü Zach Adams konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Sertleştirilmiş Ahşap Zeminlerimiz için GreenGuard Gold sertifikası almaktan son derece gurur duyuyoruz. FSC sertifikamızla birlikte, piyasaya hem üretimi çevre dostu hem de tüketiciler için son derece güvenli devrim niteliğinde bir ürünümüz olduğunu gösteriyor. Välinge’de, en son yeniliklerimizle birlikte tüketicilerimize devrim niteliğinde gerçek bir ahşap zemin sunmaya tamamen kararlıyız ancak hepsi bu kadar değil, bunu gezegenimiz üzerinde düşük etkiye sahip ve insanların kullanması için güvenli bir şekilde yapmak istiyoruz.”

GREENGUARD Gold sertifikası, Hardened Wood Floor’un yeşil referanslarının bir başka kanıtıdır ve halihazırda bir FSC sertifikasına sahiptir. Woodura®, standart ahşap döşemeye kıyasla üretim verimini on kat artıran önemli ölçüde daha sürdürülebilir bir kereste kullanımı sunarken geri dönüşüm sırasında tüm atıklar üretim sürecine geri döner. 360’tan fazla uçucu organik bileşiğin (VOC) emisyonlarını ve toplam kimyasal emisyonları sınırlamanın yanı sıra, Välinge Flooring Sertleştirilmiş Ahşap Zeminler artık Kaliforniya Eyaleti Halk Sağlığı Departmanı’nın (CDPH) Test ve Değerlendirme Standart Metodunun gerekliliklerine de uygundur.