Välinge MMFA’nın Yıllık Toplantısına Ev Sahipliği Yaptı

Geçtiğimiz günlerde Avrupa zemin döşeme sanayinin yaklaşık 50 temsilcisi, Çok Katmanlı Modüler Döşeme Derneği MMFA’nın yıllık toplantısına katılmak üzere İsveç’in Viken kentindeki Välinge Ar-Ge merkezinde toplandılar.

 

Välinge CEO’su Niclas Håkansson konuyla ilgili şunları söyledi; “Böylesine önemli bir sanayi etkinliğine ev sahipliği yapmak Välinge için gerçek bir onurdur. Bu organizasyon aynı zamanda Avrupa’nın her yerinden gelen zemin döşeme sektörü şirketlerinin temsilcileri ile tanışmak ve fikirlerimizi paylaşmak için büyük bir fırsat olmuştur.”
Organizasyonun ilk gününde test prosedürleri, temizlik ve bakım gibi teknik konulara yanısıra zemin enstalasyonuna odaklanarak geçti ve Välinge’nin Ar-Ge merkezine yapılan rehberli tur nihayetlendi. İkinci gündeyse, endüstri satışları istatistiklerini içeren bir sunumun ardından, Norveçli firma Prognesesenteret AS’den Bjørn-Erik Øye ve Välinge kurucusu Darko Pervan tarafından “2017 yolunda Avrupa bina pazarı” ve “Yeni zemin kaplama çözümleri” konulu konferanslar gerçekleştirildi.

Tour in R&D center

Darko Pervan konuşmasında, suya dayanıklı çekirdek malzemeleri ile dijital teknolojiyi birleştirerek Välinge’nin ahşap tozu teknolojisini geliştirecek yeni bir çözüm önerisi sundu. Pervan, yeni alternatif ürün yapılanmalarına gelindiğinde, neme dayanıklı çekirdek ile gelişmiş özelliklere sahip dijital dekore toz-tabanlı üst yüzeylerin, Välinge Grubu’nun geliştirme faaliyetlerinin odak noktası olduğunun altını çizdi.

Darko Pervan

MMFA Başkanı Matthias Windmöller ise organizasyondan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “Viken’deki mükemmel toplantı olanaklarına minnettarız. Üyelerimizin Välinge gibi yenilikçi bir şirketi yakından görmesi ve Sayın Pervan’ın zemin döşemedeki düşüncelerini dinlemek ve yeni önerilerini paylaşmak gerçekten ilginç oldu” dedi.

Valinge R&D center

MMFA, Avrupa’daki ve onların tedarikçileri olan zemin döşemenin önde gelen üreticilerini temsil eden bir dernektir. 2012 yılının Ekim ayında Almanya’nın Münih kentinde kurulan dernek, araştırma ve geliştirme ve standartların tanıtılması gibi konulara odaklanmaktadır.

MMFA board