Välinge ve HOMAG işbirliği LVT 3D-Çekirdek Teknolojisini Üretti

Bu yıl Şangay’da gerçekleşen DOMOTEX asia / CHINAFLOOR fuarının en ilgi çekici yeni makine konseptlerinden biri de Välinge ve HOMAG işbirliğinin ürünü olan LVT 3D-Çekirdek teknolojisi oldu. Zemin teknolojisinin önde gelen isimlerinden İsveçli firma Välinge, makine endüstrisinin önde gelen isimlerinden HOMAG ile birlikte, maliyet tasarrufu yaratan 3D çekirdek teknolojisi ile LVT ürünler üretmek için yepyeni bir makine geliştirdi.

unnamed(1)

Välinge tarafından gerçekleştirilen LVT 3D-Core teknolojisi, malzeme tüketimini azaltarak ve ulaşım verimliliğini artırarak maliyet tasarrufu elde etmek için ideal bir yöntem. Teknolojinin ana ilkesi; LVT parçalarının arka tarafında, boyuna olan oluklar yaratmaktır. Daha sonrasında, üretim sürecinde çıkarılan malzemenin geri dönüşümü ile, ham malzeme tüketimi %20’ye kadar azaltılabilir. Teknolojinin kullanımıyla; aynı taşıma hacmi bulunan ürünlerin, daha çok metrekare ile doldurulabilir olmasıyla da, gelişmiş ulaşım kullanımını sağlayan, hafif döşeme ürünleri ile sonuçlanır.

 

LVT 3D-Çekirdek teknolojisi için kullanılan ve aynı zamanda birim kanal açma denilen üretim ekipmanları,Välinge ve HOMAG tarafından ortaklaşa geliştirilmiştir. Ünite, profil verme ekipmanı ile bağımsız ya da satır içi olarak ve 30-100 m / dk bir kapasiteye sahip olabilir. Bu ilginç ve faydalı teknoloji ilk olarak, DOMOTEX asia / CHINAFLOOR fuarındaki Välinge standında ziyaretçilerle buluştu ve beğeni kazandı.