Välinge Yeni Döşeme Konseptlerine Önemli Yatırımlar Yapıyor

Välinge İnovasyon, toz esaslı döşeme konseptlerinin geliştirilmesi ve üretimi için daha fazla kapasite eklemeye karar verdi. Yeni yatırımlar, mevcut Ar-Ge merkezine 4.000 metrekarelik bir ekleme yapmanın yanı sıra yeni bir üretim hattına ilaveyi kapsamaktadır.

Välinge’nin zemin döşeme konseptleri, yüzey teknolojileri Nadura® ve Woodura® ile birlikte yüksek darbe ve suya dayanıklılığı, yeni tasarım imkanlarıyla buluşturuyor. Firmanın dünya genelinde birlikte çalıştığı iş ortaklarından bu zemin döşemeleri için gelen taleplerin giderek arttığı ifade ediliyor. Sonuç olarak Välinge de üretim kapasitesine ek yapmak için yatırıma karar vermiştir.

Yeni üretim hattının, 2017 yılının ilk çeyreğinde hazır olması planlanıyor ve esnekliği en üst düzeye çıkarmak ve yeni ürünlerin geliştirilmesini kolaylaştırmak için, ahşap yüzey işleme ve dijital baskı ekipmanlarını içereceği belirtiliyor. Välinge İnovasyon CEO’su Niclas Håkansson, konuyla ilgili; “Mevcut ve potansiyel müşterilerimizin, üretimi bizzat devralmadan önce bu heyecan verici ürünleri piyasaya sunmalarına yardımcı olmak istiyoruz” diyor.

Hali hazırda zemin ürünlerinde üst tabaka olarak kullanılır iken, Nadura ve Woodura özellikleri, yüzeyleri, başka uygulamalar için de ilginçleştiriyor. Niclas Håkansson, “Zemin konseptleri potensiyeli çok net olarak gösteriyorlar, işte bu yüzden duvar panelleri ve mobilyalar gibi diğer uygulamalardan da çok sayıda istek almamız sürpriz değil. Yeni üretim hattımız ile birçok yeni uygulamalar uygulanması için olanaklar sağlayan ayrı katman yüzeylerinin tedariki mümkün olacaktır” diyor.
 

Yeni üretim hattına ek olarak, Välinge İnovasyon’un ana ortaklığı VFT, 8000 metrekarelik bir tesis inşa etmeyi planlıyor. Yeni tesis, firmanın online satışları (www.bjoorn.com) ve özel zemin döşeme ürünlerinin üretimi için depo olarak kullanılacak. Yeni yatırımların, depolama, üretim, geliştirme ve satış kapsamlarında yaklaşık 50 yeni iş fırsatları oluşturabileceği de belirtiliyor.

valinge-5g

Valinge R&D center