Välinge’den “Mobilya Kilit Sistemi”

Välinge, köklü teknoloji platformu 5G Katlanabilir Sistemine dayalı olarak ürettiği yenilikçi Mobilya Kilit sistemini piyasaya sundu. 

2005 yılından beri, 60’ın üzerinde Välinge lisans sahibi, 5G/Katlanabilir kilit sisteminin kullanıldığı zemin ürünleriyle 500 milyon metrekarenin üzerinde üretim gerçekleştirmiş bulunuyor. Välinge’ye ait patent ve patent uygulamalarının çoğu, hem zemin döşemede, hem de mobilyada 5G kilit sistemlerini kapsamaktadır. Välinge grup, Fikri Mülkiyet konusunun yanı sıra teknolojilerin endüstriyel uygulamalarında da benzersiz bir yetkinliğe sahiptir. Välinge’nin ayrıca profilleri, dilleri, dil ekleme makineleri ve mekanik kilitleme sistemleri alanındaki montaj yöntemlerini koruyan geniş bir IP portföyü vardır.

Välinge Innovation CEO’su Niclas Håkansson; “5G kilitleme, 2005 yılından bu yana döşeme ürünlerinde kullanılmıştır ve bu nedenle de bu teknoloji kendini kanıtlamıştır. Bütün bu deneyim ve mevcut teknoloji, mobilya gibi, döşemeden başka alanlarda da benzer üstün performansa ulaşmak için kullanılabilir. Välinge’nin özel çalışmasıyla, 5G teknolojisini mobilya bileşenlerine adapte etmesi, mobilya üreticilerine sunulduğunda, basit ve güvenilir bir içerikle sonuçlandı. Şu ana kadar aldığımız tepkilerin çok kuvvetli ve olumlu olduğunu söyleyebilirim” yorumunu yapıyor.

Välinge firması DOMOTEX 2014’teki standında örnek olarak yaptığı sunumda, 8 parçadan oluşan sıradan bir kitaplığın gevşek parçalarıyla uğraşmak zorunda kalmadan, mobilya kilitleme sistemine ait tıklama yöntemiyle birkaç saniye içinde kurulabildiğini gösterdi. Arka parçanın da, bu nedenle istikrarlı ve kare mobilya güvence pozisyonda tıklanması söz konusudur. Firmanın Ahşap Teknolojisi İş Geliştirmesi’nden sorumlu Hans Brännström, sistemle ilgili şöyle konuştu; “Välinge, herhangi bir alet kullanmadan, hızlı ve güvenli bir şekilde, düz paket mobilya montajının gerekli tüm bağlantı tasarımları gerçekleştirdi. Esnek dil kullanımı ile çerçeve parçaları, çekmeceler, raflar ve arka kısımlarını benzersiz bir istikrarla bağlayan ve bu anlamda bugüne dek ulaşmanın mümkün olmadığı bir başarıyı gerçekleştiren mobilya parçasını içermektedir. Zemin sektöründe, ahşap ve laminat döşemelerin çoğunluğu, daha hızlı kurulum ve yüksek kalite ürünler sunmak adına mekanik kilit sistemiyle bağlanmaktadır. Välinge tıklama yöntemiyle gerçekleşen mobilya kilit teknolojisi, aynı gelişimi mobilyada da mümkün kılmakta ve endüstride bir üst seviyeye ulaşma imkanı sağlamaktadır.”