Välinge’nin yepyeni mobilya teknolojisi Threespine® ile mobilya sektörü değişecek

 

Välinge’nin mobilya teknolojisi Threespine, mobilya sektörünü değiştirecek lisans anlaşmalarına imza atıyor. Dünyanın önde gelen mobilya firmaları, Threespine kilitli mobilya teknolojisinin kullanımı için sözleşmelerini imzalamaya başladılar.

unnamedFarkı kanıtlanmış Välinge 5G® kilitleme sisteminin temeline dayanan, patentli Threespine teknolojisi, herhangi bir aleti kullanmaya gerek kalmadan mobilyaların çok hızlı ve kolay montajını sağlıyor. Teknoloji, köşeleri, önleri ve arka panelleri veya çekmece tabanlarını basit bir tıklama ile kilitliyor ve daha önce hiç görülmemiş sağlamlıkta sonuçlara imza atıyor. Threespine teknolojisi lisanslı ürünlerin 2017 sonlarına doğru pazara sunulması beklenirken, bu ürünlerle birlikte mobilya sektöründeki taşların değişeceği ifade ediliyor.

 

Välinge CEO’su Niclas Håkansson konuyla ilgili şu açıklamada bulunuyor: “Pazarın aletsiz mobilya montajı konusuna uyandığı açıktır. Bu, düz paketler ve fabrikada toplanan ürünlerin rasyonalizasyonu da ilgilendirmektedir.”

 

Välinge, piyasada artan talebi karşılamak için şu an hem üretim ekipmanı hem de personel anlamında önemli yatırımlar yapıyor. “Önümüzdeki aylarda mevcut profilli makinelerimizi ve CNC makinelerimizi tamamlayacak yeni ürünler için yeni bir Homag mobilya profil oluşturma hattı kurulacaktır” diyen Niclas Håkansson ekliyor; ”Yeni talepleri karşılayabilmek için dil yerleştirici yeni makineler geliştirdik. Şu anda kendimiz veya ortaklarımız tarafından geliştirilen, elle dili yerleştiricilerinden, en hızlı geçişe uygun yüksek hızlı makinelere kadar her şeyi sunuyoruz.”