Vize Başvurularında Güncel Durum

Bütün Dünya’nın birbirine bir şekilde bağlı olduğunu bildiğimiz şu zor günlerin tez zamanda geçeceğini ümit ederek, Vize işlemlerinde, en güncel bilgilerle son durum hakkında sizleri bilgilendirmek istedim. Her ne kadar vize başvuruları yapılabilse de gidilecek ülkede seyahat yasağı olup olmadığını konsolosluklardan da kontrol etmekte fayda var.

İtalya

Avrupa Birliği Ülkelerinden İtalya; Fuar katılımcıları, AB vatandaşı eşleri ile İtalya merkezli şirket sahipleri veya ortakları için vize başvurusu almaya başlayacağını duyurmuştur

Hollanda 

Hollanda ticari vize başvurularını almaya başlayacağını duyurdu. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde başvuruların başlama olasılığı oldukça yüksek.

İngiltere

Şu anda vize başvurularını haftanın belirli günlerinde kabul etmektedir. Seyahat öncesi PCR Testi yapılmak kaydıyla uçuşlar gerçekleştiriliyor.

Çin Halk Cumhuriyeti

Randevuyu Konsolosluk vererek, haftanın sadece bir günü başvuru kabul ediyorlar. THY’nin haftanın belirli günlerinde Hong Kong ve Guangzhou’ya direkt uçuşları var. Yine seyahat öncesi PCR Testi yapılması önem arz etmekte.

Amerika Birleşik Devletleri

Randevuları oldukça uzun tarihe verse de başvuru kabul etmekte. Evrakları hazırlamaya başlamadan önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. ABD’nin bazı şehirlerine THY’nin direkt uçuşları bulunuyo

Kanada

Kanada da vize başvurularını kabul ediyor. Evrakları daha titizlikle incelemektedirler

Schengen Ülkeleri

Şimdilik İtalya ve Hollanda’dan açıklamalar geldi. Diğer Schengen üyesi ülkelerden de haberler gelmesi olasıdır.