WoodTech fuarına yoğun ilgi

Ağaç işleme makine sektörünün Avrasya’daki en büyük ihtisas fuarı olan WoodTech, bu yıl 98 ülkeden toplam 22.381 ziyaretçiyi ağırladı. 19-23 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 36. kez kapılarını açan fuar, 2022 yılına göre yüzde 30 oranında bir büyüme sağladı.

RX Tüyap’ın uluslararası deneyimi ve Ağaç İşleme Makine Sanayicileri Derneği’nin (AİMSAD) sektör duayenliği ve birleştirici gücüyle gerçekleşen WoodTech’te ağaç işleme sektöründen yerli ve yabancı profesyoneller; en son trendleri keşfetmek, en son teknolojileri incelemek ve üst düzey tedarikçilerle iletişim kurmak için 19-23 Ekim tarihleri arasında bir araya geldi.

Fuarda;

  • Orman, tomruk ve kereste ürünleri için makine ve ekipmanlar
  • Ağaç işleme makinesi ve ekipmanları
  • Yüzey işlem makine ve ekipmanları
  • Ambalajlamada kullanılan makine ve ekipmanlar
  • Konveyör, taşıma, depolama ekipmanları
  • Kesici takım, tutucu takım ve diğer ekipmanlar
  • Toz toplama, havalandırma ve filtre sistemleri
  • Kurutma fırınları, emprenye sistemleri ve enerji kazanları
  • Endüstriyel ve sektörel yazılımlar

bir arada sergilendi.

2022 yılına göre yüzde 30 oranında büyüme gösteren fuar, 10 salonda düzenlendi.

Türkiye içinden ve dışından sektörün önde gelen firmalarına ev sahipliği yapan fuar, 36. edisyonunda 320’den fazla firma ve firma temsilciğine ve 1000’e yakın makineye ev sahipliği yaptı. Türkiye dahil 98 ülkeden 3.881’i uluslararası ziyaretçi olmak üzere 22.381 profesyonel ziyaretçiyi ağırladı. 280’den fazla uluslararası VIP alım heyeti de fuar için İstanbul’a geldi.

Ağaç işleme sektöründen yerli ve yabancı profesyonelleri bir araya getiren WoodTech Fuarı’nın bir sonraki buluşması 12-16 Ekim 2024 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek 2024 tarihlerini de takviminize şimdiden not edin!

 

TÜYAP Hakkında: Tüyap, Türkiye’nin ilk fuarcılık şirketi olarak 1979’da Bülent Ünal tarafından kuruldu. Türkiye’de fuarcılığın gelişiminin öncüsü olan Tüyap Fuarcılık Grubu kuruluşundan bugüne kadar yurt içinde 1.881, yurt dışında ise 40 ülkede 207 fuar gerçekleştirdi. Geride bıraktığı 43 yılda Tüyap, 128 ülkeden 350 bin 158 firmaya hizmet verdi ve düzenlediği fuarlarda 219 ülkeden 69 milyon 878 bin 472 ziyaretçiyi ağırladı.  Çin, Rusya ve Afrika’da ilk Türk ihraç ürünleri fuarlarını organize eden şirket, halen yılda ortalama 10 yurt dışı fuara Türk milli katılımı organize ediyor. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruluşu olan Tüyap, profesyonel kadrosu ve 100’ü aşkın meslek örgütü ile uzun vadeli iş birlikleri yaparak, Türkiye’de sahip olduğu ve işlettiği 5 fuar merkezi ve 6 ülkede sahip olduğu uluslararası ofisi ile düzenli ihtisas fuarları gerçekleştiriyor. Tüyap Fuarcılık Grubu, dijital olanaklarını da seferber ederek hibrit fuarlar düzenlemeyi sürdürüyor.