Woodura® Alman Tasarım Ödülünü Kazandı

Alman Tasarım Konseyi (German Design Counsil), 24 Ekim tarihinde, 2017 yılı Alman Tasarım Ödülü’nü (German Design Award) açıkladı. Kazananlar arasında, parke zemine uygulanan ve Välinge tarafından geliştirilen yüzey teknolojisi Woodura® da yer aldı.

 

Alman Tasarım Konseyi tarafından düzenlenen ve son derece saygın bir uluslararası jüri önderliğinde yürütülen Alman Tasarım Ödülü, Alman ve uluslararası tasarım alanına öncü katkıları bulunan projeleri ödüllendiriyor. Bu ödüllerden birinin sahibi olan zemin döşeme yüzey teknolojisi Woodura®, Mükemmel Ürün Tasarımı Malzeme kategorisinde Özel Mansiyon ödülüne hak kazandı. Bu ödül, Woodura®’nın bu yılın başlarında aldığı [email protected] ve Schweighofer Prize ödüllerinden sonra, 2016 yılındaki üçüncü ödülü oldu.

 

Välinge Yüzey Teknolojileri Direktörü Susanne Hjorthagen konuyla ilgili şöyle konuştu: “Elbette ki bu ödülü almaktan dolayı son derece mutluyuz. Woodura hali hazırda teknik özellikleri için piyasadan sıkça olumlu geribildirimler alıyor olsa da, tasarım özellikleriyle ilgili de çok beğeniliyor. Alman Tasarım Ödülü de bu tür yorumların tam anlamıyla bir kanıtıdır.”