Yataş Grup Arnavutluk’taki İkinci Enza Home Mağazasını Açtı

Mobilya, yatak, ev tekstili ve aksesuarları alanında 41 yıldır uzmanlığını sürdüren Yataş Grup, yurtdışında da büyümeye devam ediyor. Arnavutluk’un İşkodra şehrinde, modern mağazacılık anlayışı ile yenilikçi çözümler sunan yeni Enza Home Mağazası’nın açılışını gerçekleştiren Yataş Grup, şehrin en işlek anayolunda hizmet verecek yeni mağazası ile Balkanlar’daki mağaza sayısını 8’e, dünyadaki mağaza sayısını ise 55’e çıkardı.

Yurtiçi ve yurtdışındaki mağaza yatırımları ile yatak, ev tekstili ve mobilya sektöründe müşterilerini kalite ile buluşturan Yataş Grup, dekorasyona sanat katan Enza Home markasının Arnavutluk’taki ikinci mağazasını İşkodra şehrinde hizmete sundu. Enza Home mağazasında düzenlenen açılış törenine, Arnavutluk Ticari Ticaret Başmüşaviri Halis Kaya, Yataş Grup Genel Müdürü Nevzat Yıldız ve Yataş Grup Uluslararası Satış Direktörü Mutlu Meşelik katıldı.

Arnavutluk’un İşkodra şehrinin merkezinde ve en işlek anayolu üzerinde yer alan İşkodra Enza Home, 2 kattan oluşan 1100 m²’lik bir alanda hizmet verecek.

Uluslararası trendleri takip eden konsept marka: Enza Home

Yataş gerek Yataş Bedding gerekse Enza Home markalarıyla geleneksel estetik anlayışını geleceğe taşıyarak, hızla değişen ihtiyaç ve taleplere göre yeniden şekillendiriyor. Türkiye’de mobilya alışverişlerinde tercih edilen ilk markalardan biri olan Enza Home, tasarımları için uluslararası firmalardan trend danışmanlığı da alıyor. Her yıl ürün portföyünün yüzde 30’unu yenileyen Enza Home, bilinen markalar arasında bayiye karlılıkta en yüksek oranları sunan markalardan biri olarak da ön plana çıkıyor.

Yataş Grup yurtdışında da hızla büyüyor

Turquality Marka Destek Programı kapsamına alınan Yataş Grup, yurtdışında da büyümesini sürdürüyor. 5 yıl içerisinde yurtdışı cirosunun yurtiçi cirosuna oranla yüzde 20’sini, 10 yıl içerisinde de yüzde 50’sini yurtdışı faaliyetleriyle sağlamayı hedefleyen şirket, 2019 yılında yurtdışında 100, 2021’e kadar ise 200 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.