Yazın rengarenk dokusunu evinize taşıyın..

Mobilyalarda yanmayan ve su geçirmeyen kumaşlara yoğun ilgi

Türkiye mobilya sektörünün nabzını tutan Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), yazın gelişiyle birlikte yaşadığı mekanlarda değişiklik yapmak isteyenler için tavsiyelerde bulundu. Teknolojinin ev dekorasyonuna da el attığını söyleyen MOSDER, yanmaz, su geçirmez, çizilmez, güneş ışınlarına karşı koruyucu etkili kumaşla kaplanan mobilyaların yoğun talep gördüğünü belirtti.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), yazın tüm canlılığını ve renklerini içimizde hissettiğimiz şu günlerde, yaşadığı mekanlarda değişiklik yapmak isteyenler için ufak tavsiyelerde bulundu.

 

Nefes alabilen, yüksek sürtünme direncine sahip ateşe ve yanmaya dayanıklı kumaşlar ön planda.

MOSDERYazmobilyalari (1)

Teknolojinin her yerde olduğu gibi ev dekorasyonunda da varlığını kanıtladığının altını çizen MOSDER, yanmaz, su geçirmez, çizilmez, güneş ışınlarına karşı koruyucu etkili kumaşla kaplanan koltukların yoğun talep gördüğünü belirtti. MOSDER, nefes alabilen, yüksek sürtünme direncine sahip ateşe ve yanmaya dayanıklı kumaşların da mobilyalarda bir trend haline geldiğini söyledi.

Öte yandan yazın gelmesiyle birlikte pencere kenarlarındaki mobilyaların yerinin değiştirilmesi gerektiğini savunan MOSDER, teras, balkon ya da bahçe mobilyalarının da bu aylarda ortaya çıkarak evleri renklendirdiğini belirtti. Mobilyalarını tamamen değiştirmek isteyenlerin ise yaza uygun ve ferah mobilyaları tercih etmeleri gerektiğini söyleyen MOSDER, yaz mobilyalarının diğer zamanlara göre daha renkli hatta desenli mobilyalar olduğunu aktardı.

Yazın rengarenk dünyasını evinize yansıtın…

Yaz mobilyalarındaki kumaşlarının yakma hissi vermeyen ürünlerden üretilmesi ve kişilerin bu ürünleri tercih etmeleri gerektiğinin altını çizen MOSDER, ahşap detayların ön plana çıktığı mobilyaların bu sezonun vazgeçilmezleri arasında yer aldığını aktardı. Ayrıca MOSDER, bu sezon country ve neo klasik tasarımların hakim olduğu koltuk, kanepe ve oturma gruplarının da evlerde nostalji rüzgarı estirmek isteyenlerin beğenisini kazanacağını açıkladı.