Yeni Akım : Akıllı Mobilyalar

Akıllı Mobilya İle Büyük Yaşam Alanları

New York’taki mobilya firması Resource Furniture, 2000 yılından bu yana, en yenilikçi ve en iyi Avrupalı ​​tasarımcıların modern, alan tasarrufu sağlayan mobilyalarını ithal ediyor ve dağıtımını üstleniyor.

Resource Furniture, dünyaca ünlü İtalyan duvar yatak sistemleri üreticisi Clei firmasının, Kuzey Amerika distribütörüdür. Clei firması, 50 yıldan fazladır, mobilya tasarımı ve üretiminin dönüşümünde dünya lideri olmuştur ve sanayide devrim niteliğinde çalışmalarına devam etmektedir. Resource Furniture, 20. yüzyılın “Murphy Bed” denilen katlanabilir duvar yatak sistemlerinin çok ötesinde, yaşam alanı sistemleri üreten Clei mekanizmalarının hayatboyu garantisini de sunuyor.

Hyper-fonksiyonel, alan-dönüşüm çözümleri uygulandıkları her mekanı katlayarak büyütürken, çevre dostu bir yaşam imkanı da sağlıyorlar. Özel ürünleri ile, Resource Furniture müşterilerine;

• Çok odalı ev gibi işlev gören stüdyo daireler,

• Çalışma veya oturma odası alanlarında misafir yatak odası işlevi imkanı,

• Yemek odalarının her gün kullanılabilir mekanlar olması fırsatını,

• Ev ofislerin misafir geldiğinde iki fonksiyonlu hizmet edebilmesini,

akillimobilya5

 

• Tatil evlerinin umulmadık şekilde misafir ağırlayabilmesini,

akillimobilya

• Kullanılmadıklarında kaybolan mutfaklar imkanı gibi çok sayıda avantaj sağlıyor.

akillimobilya7

Firma, dönüştürülebilir, mekan tasarruflu mobilyalara ek olarak, seçkin oturma odası grupları, çalışma ve ofis mobilyalarını da müşterilerine sunuyor. New York, Los Angeles, Toronto, Vancouver, Montreal, Calgary ve Mexico City’de bulunan showroom mağazalarıyla, en kapsamlı üstün yaşam çözümleri sağlayarak, çok fonksiyonlu ortamlarda yaşamak için küresel bir paradigma yaratıyor.

akillimobilya6

Firmanın sahipleri Ron Barth ve Steve Spett, tek bir odayla başladıkları firmayı bugün global bir marka haline dönüştürmenin başarısını yaşıyorlar. Bu alanda hayır çalışmalarında da bulunan firma sahiplerinden Ron Barth şöyle diyor; “Kar amacı gütmeyen ve eğitim amaçlı girişimlere desteklerimiz devam edecektir. Tüketicilerin ve tasarımcıların geleceğin mekanlarını farklı değerlendirmelerine yardımcı olmayı sürdüreceğiz.”

akillimobilya1

Kuzey Amerika’daki evler, ofisler ve diğer binalar, her yıl atmosfere tahmini 2,2 milyar ton karbondioksit katkısında bulunarak, kıtanın sera gazı kirliliği üretiminin üçte birini oluşturuyorlar. Daha küçük alanlarda yaşamak ve daha küçük ama enerji verimi yüksek binalar inşa etmenin, sera gazı emisyonlarında bir azaltma yapmak için en ucuz ve en etkili yol olduğu da çevre uzmanlarının önerileri arasında yer alıyor.

akillimobilya3