Yeni Nesil Banka İç Mekan Tasarımları

 EDDA Mimarlık’tan Yeni Nesil Banka İç Mekan Tasarımları…

Günümüzün değişen ihtiyaçlarına cevap veren nitelikteki çağdaş, dinamik ve yenilikçi iç mekan tasarımlarıyla tanınan EDDA Mimarlık, kurumsal kimlik, konfor ile fonksiyonun uyumlu işbirliği ile müşterilerine güvenli ve akılda kalıcı bir ortam sunan, yaratıcı banka iç mekanlarına imza atıyor.

Kurumsal ofis ve konut fonksiyonları başta olmak üzere birbirinden çok farklı tipolojilerdeki yapıların iç mimari tasarımlarını yapan EDDA Mimarlık, finans sektöründe adeta bir prestij yarışı haline gelen banka yönetim binaları ve şubeleri için günümüz ihtiyaçlarına cevap veren, çağdaş ve, yenilikçi iç mekanlar tasarlıyor.

Teknolojik ve mekansal olarak bankacılık sektöründeki güncel değişimleri tasarımlarına yansıtan EDDA Mimarlık Kurucusu Restoratör İç Mimar Eda Tahmaz, konfor ile fonksiyonu bir arada sunarak, hem personel hem de müşteriler için güvenli, net ve akılda kalıcı bir ortam oluşturmanın banka iç mekan tasarımlarındaki en önemli unsurlar olduğunu dile getiriyor. Eda Tahmaz logodan başlayarak tüm kurumsal kimliğin bankanın iç mimarisiyle uyum içinde olmasının diğer yapı tipleri ile bankaları ayıran en önemli kriterlerden biri olduğunu ve banka iç mekanlarında kullanılan renk, malzeme ve dokularda dahi markanın akılda kalıcılığının ve kuruma olan güvenin artarak pekişmesi gerektiğini vurguluyor ve ekliyor: “Geçmişte insandan kopuk, katı, büyük boşlukları olan, çalışanlar ve hizmet elemanları ile müşteriler arasında sert bir ayrıma neden olan koyu renkli mobilyalara ve yüksek seperasyonlara sahip olan bankalar yerini müşteri ve çalışanların birbiriyle rahatlıkla iletişime geçebilecekleri şeffaf, açık, net, güven veren, çağdaş ve teknolojik mekanlara bırakıyor…”

Banka yönetim binaları ve şubelerinde renk, malzeme ve dokuların akışkan kullanımıyla çağdaş ve dinamik iç mekanlar elde eden EDDA Mimarlık, A&T Bank Genel Müdürlük Binası’nın iç mimari tasarımında departmanların birbiriyle bağlantı ve konumlarının, bankanın organizasyon şemasından yola çıkarak oluşturulmasına dikkat etmiş. Genel Müdür Katı’nda VIP Ofis konseptinde bir tasarım yaklaşımı güdülerek, ahşabın sıcaklığı ve mermer ve cam gibi doğal malzemelerin bir arada kullanılmasıyla ‘executive’ bir çalışma ortamı oluşturulmuş. A&T Bank şubelerinin iç mekan tasarımlarında ise 2000’li yılların başında belirlenen şube konseptinin günümüze en doğru şekilde adaptasyonu yapılarak, müşteriler tarafından tanınırlığının arttırılması sağlanmış.

Almasraf Bank’ın Dubai şubesinin tasarımında iç mimari konsept belirlenirken yöresel formların ve logonun mekansal bir öğe olarak kullanılması hedeflenmiş. Banka üst yönetimi tarafından oluşturulan yeni kurumsal kimlikte ve konseptte hedef alınan dinamiklik ve yenilikçilik şube iç mekanlarında ön plana çıkartılmış.

Bankalar için %100 müşteri memnuniyeti ve yeni müşterilerin kazanımı açısından iç mekanların etkin ve verimli kullanılabilmesinin son derece önemli olduğunun bilincinde olan EDDA Mimarlık yaptığı iç mekan tasarımlarıyla bankacılık sektöründe fark yaratmaya devam ediyor.

Edda Mimarlık Hakkında:

Restoratör İç Mimar Eda Tahmaz tarafından 2008 yılında İstanbul’da kurulan EDDA Mimarlık ürün tasarımı, mimari ve iç mimari projeler üzerine çalışan bir tasarım stüdyosudur. On yılı aşkın süredir yaratıcı ve ilham verici tasarımlarını, yüksek kaliteli uygulamalarla birleştirerek bireysel ve kurumsal işverenlerinin hizmetine sunmayı ve müşteri memnuniyetine dayalı uzun yıllara dayalı işbirlikleri geliştirmeyi hedefleyen EDDA Mimarlık, mimari ve iç mimari tasarım ve uygulama konularında tecrübeli ekibiyle her yeni projede beklentileri mimari etik ve mükemmellik çerçevesinde yerine getirme heyecanı hissediyor.