Yıldız Entegre mimarlarla buluşuyor

Yıldız Entegre her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği mimar ofis ziyaretleri kapsamında, bir yandan yeni ürünlerin değerlendirilmesini, diğer yandan sektördeki yeniliklere yönelik fikir alışverişinin gelişmesini hedefliyor.

Yaratıcı, yenilikçi ve inovatif tasarımlarıyla orman ürünleri alanında Türkiye’nin lider üreticisi konumunda bulunan Yıldız Entegre, dünyadaki tasarım alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek, tüm faaliyetlerinin temeline yaratıcılık ve inovasyonu koyuyor.

Geliştirdiği her yeni üründe, tasarım olarak farklılaşmaya ve müşterilerine globaldeki yenilikleri sunmaya odaklanan şirket, Türkiye’nin önde gelen mimar ve tasarımcıları ile bir araya gelerek, sektördeki yenilikleri değerlendiriyor.

Yıldız Entegre her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği mimar ofis ziyaretleri kapsamında pek çok başarılı projeye imza atan Norm Mimarlık Ofisi ile bir buluşma gerçekleştirdi. Yıldız Entegre Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Ercan Şahin’in şirketin ürün gamını ve yeniliklerini tanıttığı buluşmada, Ar-Ge ve Kalite Kontrol Müdürü Kenan Çağrı Nevruz, ürünlerin teknik detayları üzerine soruları cevapladı.

Bu buluşmaların bir yandan yeni ürünler üretirken, diğer yandan dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmek ve deneyim paylaşımında bulunmak açısından çok önemli olduğunu kaydeden Yıldız Entegre Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Ercan Şahin, “Tasarımcı ve mimarlar için geniş bir ürün portföyüne sahibiz. Geniş renk yelpazemizin yanı sıra, uluslararası standartlara sahip ürün kalitesi ve uygulama kolaylığı sunmamızla tercih edilen bir firmayız. Ürün ve sektöre ilişkin gelişmelerin değerlendirildiği ve görüşlerin paylaşıldığı bu buluşmalar, Türkiye’nin farklı mimarlık ofisleri ile devam edecek” bilgisini verdi.

Şahin, “Yaptığımız her renk ve desen seçiminde tasarımcı ve mimarların yönlendirmelerine değer veriyoruz. Onların hayallerini gerçeğe dönüştürmek için mümkün olan en kapsamlı portföyü sağlamak için her sene derinlemesine bir araştırma yapıyor ve mümkün olan en iyiyi sunmak için çabalıyoruz” derken, “Yıldız Entegre geçen yıl başlattığı kurumsal ve dijital dönüşüm çalışmalarıyla teknolojik olarak sektöre öncülük ediyor ve Ağacın İzinde yaklaşımıyla doğadan güç alarak faaliyetlerini sürdürüyor. Yıldız Entegre olarak sahip olduğumuz bu vizyon, dünya gelişmelerini izleyen değil, belirleyen bir şirket olma yolunda ilerlediğimizin kanıtı” yorumunu yaptı.

Yıldız Entegre Hakkında

Yıldız Entegre, 1890 yılında Trabzon’da kereste ticareti ile başlayan iş hayatında kazandığı deneyimleri, 1982 yılında kurumsallaşma hamlesiyle ileriye taşıyarak orman ürünleri sektöründe global bir oyuncu olmayı başardı.

Girişimci ve yenilikçi yaklaşımıyla fark yaratan Yıldız Entegre, Türkiye’nin en büyük 50 sanayi şirketinden birisidir. Dünya’da orman ürünleri sektöründe yer alan ilk 10 şirket arasındadır. 1.725.000 m²’ den fazla alanda kurulu bulunan, farklı coğrafyalardaki 7 üretim tesisi, 3 liman terminali ve 3 deposu ile çalışmalarını ‘Doğaya ve insana saygı’ ilkesiyle gerçekleştiren Yıldız Entegre tüm üretim tesislerinde toplam 12.000 m3/gün levha üretim kapasitesine sahiptir.

Yıldız Entegre Türkiye, Romanya ve Slovenya’da bulunan üretim tesislerinde; MDF, MDFlam, sunta, suntalam, laminat parke, boyalı levha (mdf, sunta), kapak panel, lak panel, mdf kapı, kapı paneli, emprenyeli kağıt ile tutkal üretimi gerçekleştirmektedir. ABD’de ise liman terminalleri yer almakta olup üretim için gerekli olan hammadde kaynaklarının tedarik edilmesi, depolanması ve lojistik hizmetlerin sağlanmasına çalışmaktadır.

Şirketimizin amiral gemisi Kartepe Tesisi, dünyanın tek çatı altında kurulmuş en büyük entegre MDF üretim tesisi olma özelliğini bugün hâlâ gururla taşımaktadır. Global bir marka olma yolunda ilk adımlarını ABD yatırımı ile hayata geçiren Yıldız Entegre; Romanya ve Slovenya’daki üretim tesisleriyle Avrupa, Kuzey Afrika, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’ndeki varlığını güçlendirmektedir.

Yıldız Entegre, farklı ihtiyaçlara yanıt veren geniş ürün yelpazesiyle doğanın estetiğini, yaşadığımız tüm alanlara taşıyarak. “Bugün ürettiklerimiz, yarınlarımızı tüketmesin” anlayışıyla hem günümüz hem de gelecek kuşaklar için sorumluluk bilinciyle çalışıp, Kendi kaynaklarıyla gerçekleştirdiği binlerce ağaç dikiminin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte birçok çevreci, toplumsal ve kültürel etkinliğe de imza atmaktadır.