Yıldız Entegre’nin Romanya’daki yatırımında son aşamaya gelindi!

 

Türkiye’nin en büyük sanayi gruplarından Yıldızlar Yatırım Holding bünyesindeki Yıldız Entegre’nin Romanya yatırımında son aşamaya gelindi.

 

Orman ürünleri sektöründe Türkiye’nin en büyüklerinden olan şirket, Oarja Bölgesi’nde 150 milyon euro’luk yatırımını 2017 sonunda tamamlamayı hedefliyor.

 

Yenilikçi ürünler ve inovatif çalışmalarıyla Türk sanayisinin en büyük şirketleri arasında yer alan Yıldızlar Yatırım Holding bünyesindeki Yıldız Entegre, global büyümesine ivme kazandırmış durumda.

 

3.2 milyar TL’ye yaklaşan cirosu ile sadece Türkiye’nin değil dünyanın da önemli üreticilerinden biri olan Yıldız Entegre, Rusya ve Romanya’daki yatırımlarına hızla devam ediyor.

 

Romanya’nın Oarja Bölgesi’nde gerçekleştirilen ve yaklaşık 150 milyon Euro tutarında olan yatırımda ise son aşamaya gelindi. Yaklaşık 460 bin metrekare üzerine inşa edilen ağaç işleme tesisi, bu yılın sonuna doğru faaliyete girmiş olacak. 450’yi aşkın kişiye istihdam yaratacak tesiste, mobilya endüstrisinde kullanılan MDF, Laminant parke ve kapı tesisleri gibi ürünlerin imal edileceği ve ülke üzerinden tüm bölgeye ihraç edileceği belirtiliyor.

 

50’NİN ÜZERİNDE ÜLKEYE İHRACAT

Faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde global arenanın güçlü aktörlerinden biri olmayı başaran Yıldızlar Yatırım Holding çatısı altında bugün, 9 şirket ve 3 bine yaklaşan çalışan bulunuyor. 3.2 milyar TL’yi aşan cirosal büyüklüğe sahip grubun

lokomotif şirketi olan Yıldız Entegre, Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında 38’inci sırada yer alıyor.

 

Geçmişi 1890’lı yıllara dayanan şirketin Kocaeli MDF Fabrikası, dünyanın tek çatı altında kurulan en büyük MDF kompleksi unvanını taşıyor. Üretim portföyünde MDF’nin yanı sıra laminant parke ve kapı tesisi de yer alıyor. Parke üretiminde dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Yıldız Entegre günlük 8 bin 500 metreküpü aşkın üretim hacmiyle 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyor.

 

 

Yıldız Entegre Hakkında

Orman ürünleri alanında engin bilgi birikimi ve deneyime sahip olan Yıldız Entegre, Türkiye sanayisini ileriye taşıyan tesisleriyle dünyanın en büyük üreticilerinden biri. Toplamda 1.832.000 m2 alan içerisinde bulunan tesisleriyle orman ürünleri alanında hizmet veren Yıldız Entegre, Mdf, Mdflam, sunta, suntalam, Mdf profile, laminat parke, mdf kapı, mdf süpürgelik, boyalı mdf , mdf boy kapak, kapı paneli, emprenye edilmiş dekor kağıdı ve tutkal üretimi gerçekleştirmektedir. 2001 yılında orman ürünleri faaliyetine başlamış, bugün itibari ile toplam 7 tesisinde üretmiş olduğu ürünleri 40’a aşkın ülkeye ihraç ederek, kalitesini, markasını ve bilinilirliğini her geçen gün arttırmaktadır. Üretim, ihracat, istihdam ve dünya pazarlarındaki rekabet gücüyle Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olan Yıldız Entegre; 1900 çalışanı ve sürdürülebilir başarı hedefiyle yoluna devam etmektedir.