YILDIZ SUNTA MDF ÖDÜLDEN ÖDÜLE KOŞUYOR!

Yaptığı çalışmalar ile sektörümüze ve ülkemize ilkleri yaşatan Yıldız Sunta MDF A.Ş. bir büyük başarıya daha imza atarak, Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir TOPBAŞ ve Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE’nin katıldığı törende, TÜRKİYE SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİ ÇEVRECİ TESİS ÖDÜLÜ’nü aldı.

650 personelin istihdam edildiği, lojistik hizmetler ile yan kuruluşları da dikkate alındığında, 1500 çalışanı ve zengin ürün çeşidiyle, müşteri memnuniyetini ve sürekli mükemmellik anlayışını kendine prensip edinen Yıldız Sunta MDF A.Ş. ,her alanda kaliteyi ön planda tutarak, sahip olduğu “ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi”, “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi”, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerini başarı ile uygulamaktadır.

 

3

Çevresel tedbirlere ilave olarak, Türkiye´de ilk defa Kocaeli´nde, 2015 Temmuz ayında faaliyete geçirilen Çevre Dostu sistem ile Metanol ve Formaldehit depo tanklarından buharlaşarak atmosfere gidebilecek olan gazların sulu yıkama sistemi ile tutularak atmosfere atık gazın gitmesini önlenmiştir. Bu işlemden sonra oluşacak atık sular ise içeriğine göre tekrar üretimde değerlendirilmekte, üretimde tekrar kullanılması uygun olmayanlar ise kimyasal arıtma tesislerinde arıtılmaktır. Firmanın Türkiye’de ilk olarak yaptığı 12.000.000 TL’lik yatırım ile Elektrostatik Filtre Sistemi başarıyla kullanılmaktadır.

Filtre_Sistemi

 

 

Köklü kurumsal kültürü ile Yıldız Sunta MDF A.Ş., topluma yarar sağlayan sivil toplum kuruluşlarına verdiği destekler ile özellikle, çevre ve eğitim alanlarında faaliyet gösteren pek çok kuruluşla iş birliği yaparak, sosyal sorumluluk bilinci içinde pek çok projeye imza atmıştır ve bugün de toplumun gelişimi için yaptığı yatırımlara devam etmektedir.

 

1

Yıldız Sunta MDF AŞ ´nin çevresel yatırımları ile gelişmekte olan ülke ekonomimizin paralelinde insanlık değerlerine saygılı, bireyleri daha sağlıklı ve daha mutlu bir toplum ile daha yaşanabilir bir ülkenin oluşmasına katkıları devam etmektedir. Bunlardan dolayı kendi sektöründe ilk ve tek olan firma, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği´nin Çevreci Tesis Ödülü’ne layık görülmüştür.

 

Ekran Resmi 2016-01-06 11.09.17