YILDIZ SUNTA MDF’DEN SPORA DESTEK

Sektörün öncü firmalarından YILDIZ SUNTA MDF, sosyal sorumluluk bilinci kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalarına ve başarılarına genç sporculara verdiği destek ile bir yenisini daha ekledi.

1976 yılında Gaziantep’te Anonim Şirket olarak kurulmuş olan Yıldız Sunta MDF, faaliyete başladığı günden beri, sektöründe teknolojinin ve yeniliğin öncülüğünde, hem yatırımlarına, hem de araştıma ve geliştirme faliyetlerine hız kesmeden devam etmektedir. Firma sosyal sorumluluk kapsamında genç sporculara desteğiyle de sektörün öncülerindendir.

Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Atatürk kapalı spor salonunda, Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü tarafından 2. defa, Kocaeli genelinde organize edilen, ”Kocaeli bilek güreşi yarışması”nın genç ve başarılı sporcusu Muhammed Gümüşoğlu’nun destekçisi yine Yıldız Sunta MDF idi. Ülkemizin yetiştirdiği genç milli sporcu, “Büyükler” kategorisinde, “Sağ Kol” müsabaklarında, 85 kg’da Kocaeli 1. si olarak daha önce elde ettiği başarılarına bir yenisini ekledi. Genç milli sporcumuz Muhammed Gümüşoğlu daha önce sırasıyla; 2014 Kocaeli Turnuvası Sağ ve Sol Kol 1.’liği, 2015 Türkiye Şampiyonası Sol Kol 1.’si – Sağ Kol 2.’liği, 2015 Avrupa Şampiyonası Sol Kol 5.’si – Sağ Kol 2.’liği ve 2015 Dünya Şampiyonası  Sağ ve Sol Kol 4.’lüğü başarılarını elde ederek, ülkemizi Avrupa’da ve dünyada temsil etmiştir.

YILDIZ SUNTA MDF sektörümüze kazandırdığı pek çok teknolojik yenilik ve geniş ürün portföyünün yanı sıra spor alanında da aldığı başarılı sonuçlar ile adından sık sık söz ettirmektedir.

 

2009 Turkuaz Futbol Turnuvası 2.’lik

2011 Turkuaz Futbol Turnuvası 1.’lik

2013 Turkuaz Futbol Turnuvası 4.’lük

2013 Schattdecor Futbol Turnuvası 1.’lik

2014 Schattdecor Futbol Turnuvası 2.’lik

2015 Schattdecor Futbol Turnuvası 1.’lik

2

3

4

1