Yumuşak Dokunuş Profili

Kaplama pervaz konusunda uzman firma MultiProfil, son dönemde piyasaya sunduğu ve patentine başvurdukları yepyeni ürünleriyle dikkat çekiyor.

Almanya’nın Verl şehrinde merkezi bulunan MultiProfil firması, hafif ağırlıktaki profillere odaklı yapısıyla ve tıknaz bir görünümlü, ama bir o kadar da hafif ve malzemeden tasarruflu ürünleriyle beğeni topluyor.  Bu ürünler, nispeten ince MDF levhaları, olgun bir üretim sürecinde birleştirilerek elde ediliyorlar. Daha sonra da kaplanıyorlar. Şirketin Genel Müdürü Heinz Ebbinghaus; “Bir ABS kenar uyguladığımızda, masif MDF profilden ayırt edemeyeceğiniz bir görünüm kazanırlar. Buna rağmen ağırlığı %60’a kadar daha azdır.” diyor. Ayrıca, işlevsellik ve mukavemet açısından, hafif profillerin klasik profillerden aşağı kalır yanları yok. Bunun sebebi de, MultiProfil’in, standart parçaların ve menteşe kullanımına izin veren, profil içine katı MDF blokları ekleyebilmesidir.

Firmanın piyasaya sunduğu bir başka yeni ürün de “yumuşak dokunuş profili”dir. Bu profiller, yatak kenarlarına çok yumuşak bir his veren yapısıyla, döşemeli suni deri ile kaplanmıştır. Donatılmış bu kaplamanın bir üst modeli içinse patent için başvurulmuştur. Firma kağıt folyoyu bile, özel bir işlemle, kaplayabilmektedir. Heinz Ebbinghaus bu konuda şöyle bir açıklamada bulunuyor: “Bu ürün ile, yatağın iki tarafında kullanılan folyoyla aynı olabilen yumuşak yatak başı panolarını sunabiliyoruz.”

ZOW2014_StandMultiProfil

MultiProfil, yeni ürünlerin yanı sıra, Ayna Çerçeveleri, Mobilya Kapıları, ve tabii ki akla gelebilecek tüm uygulamalarıyla kaplama pervazlar olmak üzere zengin bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

ZOW2014_SoftTouchMultiProfil2