Zemin pazarında sanal gerçeklik uygulaması

 Litvanyalı parke üreticisi Volunta Parket, müşterilerinin evlerini tasarlamalarına yardımcı olmak amacıyla, 3D ortamında Google Cardboard üzerinden deneyimlemelerine olanak tanıyan bir sanal gerçeklik uygulaması aracılığıyla yeni ürünlerini piyasaya tanıttı.

Dünya zemin pazarında ilk kez Volunta Parket tarafından gerçekleştirilen bir organizasyonla, firmanın Domotex 2017’de tanıttığı yeni ürünler, sanal gerçeklik uygulaması aracılığıyla pazar ilgilileriyle buluştu. Almanya’ndaki fuar katılımcıları, Volunta Parket ürünlerinin farklı iç mekan alanlarında 3D olarak nasıl göründüklerini deneyimleme fırsatı buldular.

Pazarlama Müdürü Aušrinė Saurusevičiūtė uygulamayı geliştirme sebeğlerini şöyle anlattı: “Gelenekselleşmiş tarihi ahşap işleme becerilerini yeniliklerle karıştırmanın benzersiz bir yolunu bulmaya çalışıyoruz. Müşterilerimize parkeleri 3D olarak sergileyerek, seçtikleri renk veya desenin evlerinde nasıl görünebileceğini daha iyi deneyimleyebilmelerini amaçlıyoruz. Nihai hedefimiz müşterilerimizin yaptıkları seçimden dolayı mutluluk duymalarıdır.”

Uygulama, iç tasarım araçları oluşturma konusunda uzmanlaşmış bir Avrupa şirketi olan Planner 5D tarafından geliştirildi. Uygulama, müşterilere farklı zemin çözümleri, yeni renkler ve dokular seçme imkanı veriyor. 2012’den bu yana iç tasarım araçları konusunda uzmanlaşmış olan Planner 5D’nin web üzerinde 3.5 milyondan fazla ve Google Play’de ile iTunes’da 2.5 milyonu aşkın kayıtlı kullanımı gerçekleşmiş.

 

Planner 5D Pazarlama Başkan Yardımcısı Jonas Gavelis çalışmalarını özetlerken, “2012 yılından bu yana iç tasarım araçları yaratmak için çalışıyoruz. Planner 5D App, Google Play ve iTunes’da 2,5 milyon kez indirildi. Volunta Parket firması işbirliği önerisi ile bize geldiğinde, sanal gerçeklik platformumuzu belirli bir iş için nasıl değiştirebildiğimizi test adına çok heyecanlandık. Volunta, portföyünde geniş bir renk yelpazesine ve benzersiz yüzeylere sahip ve bu da bizim uygulamamızı geliştirmek için fırsat yaratırken, gerçek hayat görünümlü dokular oluşturmak için harika bir ortam yarattı. Domotex’ten sonra, gelecek için bir çok ortak yaratım fikrimiz olacak. Bizi izlemeye devam edin.” dedi.