Zemin Sektörünün En Prestijli Ödülü: Elmas Merdivenler

Zemin sektörüne uzun yıllardır emek vermiş bir çalışan olarak, hem sektörün önemli bir ihtiyacını cevap veren, hem de bugüne dek olan ödüllendirme sistemi içinde en prestijli olarak tarif edilen “Elmas Merdivenler” ödüllerini sektörümüzle paylaşmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyorum!

 Sektörümüzde 8.Kasım.2013 tarihinden itibaren artık şu sorunun cevabı bulunacak:

En iyisi hangisi? ”

Bugüne dek, sektördeki tüm firmalar farklı tanıtımlarla bu sorunun cevabı olduklarını iddia ettiler ve en iyi ürünün kendilerinde olduğunu müşterilere anlatılar…

Ama artık bunu ispat etmenin ve belgelemenin bir yolu var!

Elmas Merdiven Ödülü Logosu.

Evet işte, 8.Kasım.2013 tarihinden itibaren firmalar, “en çok beğenilen ürün”leri için bu logoyu paketlerine basabilecek ve sertifikayı bayilerine gönderebilecekler.

Peki bu ödüllendirme sistemi nasıl gerçekleşecek, katılım nasıl olacak, nasıl bir oylama yapılacak, kim düzenliyor, başka ödüllerde var mı, hangi branşlar yarışabilecek, vs vs…? Bu soruları cevaplayıp sizleri aydınlatalım isterseniz.

 Bu yıl hangi branşlar var?

EN İYİ LAMİNE PARKE ADAYLARI

EN İYİ LAMİNAT PARKE ADAYLARI

EN İYİ MASİF PARKE ADAYLARI

EN İYİ PARKE KİMYASAL ADAYLARI

EN İYİ SÜPÜRGELİK ADAYLARI

 Katılım nasıl gerçekleşecek?

 Firmalar, kendi belirleyecekleri en az 2, en fazla 8 ürün ile katılım yapabilecekler.

 Nasıl bir oylama yapılacak?

 Oylama internet üzerinden yapılacak.

 Kim düzenliyor?

 Bu ödül sistemi organizasyonu Deutsche Messe Worldwide – Honnover Messe International İstanbul LTD ŞTİ ile GET Dış Ticaret LTD ŞTİ – ORSİAD Gazetesi’nin ortak çalışmasıdır.

Ödüller nelerdir?

 Ödüller arasında en önemlisi ve de kazanan için en anlamlısı belki de; “Elmas Merdivenler Ödül Logosu”nun 1 yıl boyunca, kazanan firma tarafından kazanılan ürüne bu prestijli ayrıcalığı kazandırmasıdır! Bu bir yıl boyunca, kazanılan ürüne bu logo basılabilecek, ulusal ve uluslararası firmaların yazışmalarında referans olarak kullanılabilecek, kazanan firmanın bayilerine ve satış ekiplerine sertifika örnekleri dağıtılabilecek ve doğal olarak diğer ürünlerden bir adım öne geçecektir.

“En iyi” olmanın kesin ve belgeli ispatıdır Elmas Merdivenler Ödülü!

Final gecesi açıklanacak sürpriz diğer ödüller içinse sabırsızlıkla ama bir o kadar da sabırla beklemenizi tavsiye ediyoruz!

 Peki internet sitesi nasıl olacak?

 Tüm çalışmalar Türkçe ve İngilizce olacak.

Toplam 5 kategoride, oylama sistemiyle, en iyi ürünlerin seçildiği bir uygulama olacak.

Belirlenen kategorilerde oylamaya katılacak firmalar, yönetim panelinden bizim tarafımızdan eklenecek. (Aday firma sadece ürünlerini seçip bize görsellerini gönderecek)

İlk sayfada tepede Elmas Merdivenler hakkında bilgi bulunacak.

Ayrıca yine ilk sayfada, her kategoriden “en çok oy almış ilk dört aday” görüntülenecek.

Tüm adayların görüntülendiği pencerelerde, Facebook, Twitter, Gplus paylaşım seçenekleri olacak ve istendiğinde, o firmanın oylama sayfasının bağlantısı paylaşılacak. Ve tabii ki bu sayede, katılımcı firmalar, sosyal medyada da ürünlerinin tanıtımını yaparak ve bu haberleri paylaşarak destek ve beğeni sağlayabilecekler!

Her adayın küçük penceresinde, bugüne kadar aldığı toplam oy sayısı görünecek, ancak oylamanın biteceğine yakın son haftalarda, heyecanı artırmak adına, bu bilgiyi kaldıracağız.

 Aday Firma Detay Sayfası

 Firmanın ürünlerinin oylandığı detay sayfasında, firma tarafından sağlanan genel bir görsel, logo ve tanıtım metni yer alacak.

Bu sayfa da, sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılabilecek.

Bir firma en az 2, en fazla 8 ürün ile oylamaya katılabilecek.

Oylama düğmesine basıldığında, oylama otomatik yapılmış olacak.

Oylama düğmesi yanında oylamak için tıkla ifadesi yazılmıştır.

Bir kişi, bir firmanın ürünlerine günde 1 kez oy verebilir. Ertesi gün, yine aynı firmanın aynı veya farklı ürünleri için oy kullanabilir.

Firma detay sayfasında, oylama sonuçları görünmeyecek ama oylama sonrası “bu firmada oy kullandınız” diyerek, aynı kategorideki diğer adayların bulunduğu sayfaya bir bağlantı belirecektir.

Oylanacak ürün görseline tıklandığında aday ürün görseli (ya da ürünün uygulama yapılmış görseli) ekranda büyüyecek ve böylece firma ürünlerinin uluslararası platformda tanıtımı kolaylaşacaktır.

Firmaya ait görsel, tanıtım resimleri ve logo boyutlarının ne ölçüde olacağını, tanıtım yazılarının kaç karakter içermesi gerektiği bilgilerini bildireceğiz. İngilizce sayfa için de, mümkünse firma tanıtım yazısı katılımcı firmadan rica edilecek, olmadığı takdirde tarafımızca yardımcı olunabilecektir.

Firma logosuna tıklandığında, firma sitesine yeni pencerede bağlantı sağlanacak.

Firmanın, oylamaya giren tüm ürünlerinden aldığı toplam oy miktarı, detay sayfasında da görünecek ve bu da hangi ürünün daha çok tercih edildiğinin herkes tarafından bilinmesini sağlayacaktır.

ORSİAD Gazetesi

Fikret DEMİR