ZEMİNİN TASARIMLA BULUŞMASI: DOMOTEX ASIA 2016

DOMOTEX asia/CHINAFLOOR 2016 dünyanın dört bir yanından yaratıcı zemin döşeme fikirleri, yenilikleri ve tasarımları Asya pazarına getiren bir organizasyon. Etkinliğin bu yılki oday noktası ise tasarım. Fuarın başlamasından 8 ay öncesindeyse %70’e varan doluluk oranıyla yapılan rezervasyonlar dikkat çekici.

DOMOTEX asia/CHINAFLOOR, bu yıl 18. edisyonuyla, 22-24 Mart, 2016 tarihleri arasında Şangay Yeni Uluslararası Fuar Merkezi’nde (Shanghai New International Expo Center) düzenlenecek. Organizasyon yetkililerinden edinilen bilgiye göre, 2015 yılındaki fuarda başlayan katılımcı kayıtları, geçtiğimiz dört ayda düzenli bir artışla devam ediyor.

En hızlı büyüyen pazarlardan biri olan Asya’ya girmeyi düşünenler için DOMOTEX asia / CHINAFLOOR kaçırılmaması gereken bir fırsat sunuyor. Etkinlikte üst düzey profesyonel ziyaretçiler, zengin bir kaynak havuzu, ulusal ve uluslararası medya mensupları biraraya geliyor.

Tasarım odaklı eşzamanlı aktivitelerin gerçekleşeceği DOMOTEX asia/ CHINAFLOOR 2016, mimari, tasarım, inşaat ve gayrimenkul sektöründen profesyonellerle kaynaşmak için imkan yaratıyor. Design+ adı altındaki tasarım kampanyası, fuar katılımcılarının en son ürünlerini, yeni tasarım fikirlerini, ürün ve içerik profillerini ön plana çıkaran bir platform. Bu yeni platformla, zemin ve tasarım dünyasının etkili iletişiminin sağlanması amaçlanırken, her iki taraf için de yeni iş fırsatları getirmek isteniyor.

Wood flooring 7

2015 yılında düzenlenen fuarda dünyanın dört bir yanından gelen profesyonel satın almacılar ve fuar katılımcıları buluştular ve yaratıcı zemin fikirleriyle yeni iş fırsatlarında buluştular. Fuarla ilgili yapılmış olan istatistikler de bu başarı hikayesini kanıtlamaktadır. 38 ülkeden gelen 289 uluslararası katılımcı, 1275 sergi alanı sahibi, toplam 12 salondan oluşan 140.000 metrekare sergi alanı geçen yıla ait rakamlardır. Fuarda aralarında Afganistan, Belçika, Almanya, Hindistan, İran, Hollanda, Nepal, Pakistan ve ABD bulunan 9 ülke de kendi pavyonlar ile temsil edilmiştir. Ziyaretçi sayısıysa, Çin’den gelen 34.741 ziyaretçi ve 100’den fazla farklı ülkelerden gelen 11.374 uluslararası ziyaretçilerle toplam 46.115 olarak gerçekleşmiştir. Üç gün süren ve katılımcılarının memnuniyetiyle sonuçlanan fuar alanında % 60.7 oranında doluluk gerçekleşti.

575A2024

DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 2015’te sunulan yeni ürün ve fikirlerin bazıları, InnovAction zemin döşeme kampanyasıyla spot ışığı altına getirildi. 18.706 ziyaretçi online olarak oy verdi ve DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 2015 kapsamındaki bu yeniliklerden kendi seçimlerini yaptılar.

DOMOTEX CİN

Organizasyon, birtakım özel aktivitelerle katılımcıların ürünleri ve fikirleri daha iyi anlamasını sağlarken, görücüye ürünleri ve teknolojileri deneyim için de fırsatlar yarattı. Bu fırsat alanları arasında; Ahşap Entegre Ürünleri Gösterim Odası (Wooden Integrated Products Show Room) olarak DOMOTEX asia / CHINAFLOOR Show’da ilk kez görücüye çıkan yeniliğin yanı sıra, Çin Döşeme Sanayi’nin 20. Yıldönümü için Sergi Alanı, Kereste Alanı, Yerden Isıtma Tesisat Alanı, El Yapımı Halı Salonu, Spor Deneyimi Arenası vs. gibi bölümler bulunuyordu.

DOMOTEX asia / CHINAFLOOR yepyeni bir deneyime imza atmak için 22-24 Mart, 2016 tarihlerinde zemin sektörüyle buluşacak. Organizasyonla ilgili daha detaylı bilgi için www.domotexasiachinafloor.com adresini ziyaret edebilirsiniz.