Zeminlerde Yeni Trendler

Gri & Bej Tonları, Uzun & Geniş Ölçüler

Avrupa laminat parke üreticileri yeni sezonu birbirinden zengin yaratıcı dekorasyon fikirleriyle karşılıyorlar. Gri ve bej gibi hafif ve orta toprak tonları zeminlerde tercih edilirken, daha büyük ve daha geniş boyutlarda döşemeler de trendlerin başındaki yerlerini aldılar. Modern ve rustik panolar, belirgin dokunsal dokulu yüzeyleriyle duyulara hitap ederken, yenilikçi bir senkronizasyon teknolojisini kullanarak zeminlere uygulanıyorlar.

“Rustik” teması, mevcut laminat parke alanında en önemli tema olmaya devam etmektedir. Bugün meşe, neredeyse tükenmez dekoratif potansiyeli ile ahşap dekorlardaki hakimiyetini devam ettiriyor. Yine de, ince taneli kül veya karaağaç, ya da ladin ve karaçam gibi zengin yumuşak ağaç ve görünümlü zeminler de hızla popülerlik kazanmaktadır. Genel olarak, zarif ahşap çeşitleriyle benzer dekorlar için piyasada talep artıyor. Bu arada koyu renklerdeki düşüş, Avrupalı üreticilerin doğal gri ve bej tonlarıyla zengin bir spektrum sunmasıyla birlikte, uluslararası zemin pazarlarında esen bir fırtına gibi iç dekor trendi olarak dikkat çekiyor.

A’dan Z’ye her türlü yüzey

Artık laminat sektöründe, hatrı sayılır bir ölçüde ahşap dekor “doğal” versiyonlarıyla değil, ihtiyatlı bir beyaz veya gri duman rengiyle gündemde. Kullanılmış rustik görünüm, taklit çimento izli inşaat ahşap stillerinden, fırçalanmış rendelenmiş veya taze zımparalanmış laminat parkeye kadar çok sayıda ticari ürünlerde öne çıkıyor.  birkaç çeşit görünür . Modern senkronize gözenek baskı, derin damar ve gözeneklerden, farklı düğümlere kadar, geniş çeşitli yüzey yapılarına otantik transfer sağlıyor. Bu rustik doğa, özellikle giderek daha uzun ve daha geniş zemin döşemeleri ölçülerinde sunulan yeni kırsal tarzı ahşap döşeme tahtası koleksiyonları şeklinde karşımıza çıkıyor. Avrupa Laminat Parke Üreticileri Derneği EPLF çatısı altında gruplanmış çeşitli Avrupalı üreticiler ve tedarikçiler de, Domotex 2014  avantajlarından yararlanarak, Hannover’deki ikinci Ahşap Zemin Zirvesi’nde en son ürünlerinin tanıtımını yapmaya hazırlanıyorlar. Burada, ziyaretçiler yaratıcı tasarım olanaklarını bir bütün olarak keşfedebşlecek ve Avrupa laminat zemin üretimindeki en yeni teknolojik gelişmelere tanıklık edebilecekler.