ZOW ESSENTIALS Tema Konuşmacısı MASSIMO LOSA GHINI

Massimo Iosa Ghini, konuşmasına tasarımın insandan yola çıkıp, insanlar için tasarım yapılırsa başarıya ulaşılabiliceğini belirti. Her üründe bir fikir ile başladığını fikirin ise sanat ile harmanlanıp tasarıma dönüştüğünü ve en sonun da ortaya endüstriye mal olan bir konsept yaratılabileceğini anlattı.
Yapılan tasarımların daha sonra diğer objeler için de uygulanabileceğini, önemli olanın tasarlanan ürünün likit ürün tasarımı konseptinde çalışılmış olması gerektiğini belirtti.
Mimarlık ve tasarımda bir mutasyon yaşandığını belirten  Massimo Iosa Ghini akıcılık, süreklilik, hareket eden ürünlerin geleceği şekilledireceğini belirti.
Mobilyaların ürün tanımları:
Kuru ürünler:  Sade
Etnik ürünler: Folklorik
Teknolojik ürünler: Dizayn olarak tanımlayan Massimo Iosa Ghini konuşmasına dinliyecilere ve organizasyonda payı olanlara teşekkür ederek bitirdiler.
1_massimo-iosaghini_W
Massimo Iosa Ghini ( Bologna , 1959) bir mimar, bir tasarımcı, bir dahi.
Polytechnic Of Milan’dan mezun oldu. 1985 yılından bu yana Ettore Sottsass ile Memphis grubunun bir parçasıdır.
MASSIMO IOSA Ghini mesleki geliştirme, ürün tasarımı, mimari ve müze planlama, toplu taşımanın yanı sıra Ferrari, Capital Group, IBM Italia gibi büyük uluslararası gruplar için projeler geliştirerek, tüm dünya da perakende zincirlerin, tasarımlarını yapmaktadır.
01b
03
GOODDE2