ZOW İstanbul, Dünyayı İstanbul’da Buluşturdu

5.Uluslararası Mobilya Yan Sanayi ve İç Tasarım Tedarik Fuarı ZOW, 17- 20 Ocak 2013 tarihleri arasında dünyanın her köşesinden iş bağlantıları amaçlı gelen sektör liderlerini buluşturdu. Çin Halk Cumhuriyeti’nden Avustralya’ya, Amerika’dan Kenya’ya uzanan geniş bir coğrafyadan ziyaretçi akınına uğrayan ZOW 2013, Türk üreticilerin pazarlama faaliyetlerine de büyük katkı sağladı.

16 Bin Sektör Lideri ZOW’a Akın Etti

CNR Expo’da bu yıl 5. kez düzenlenen ZOW İstanbul, 17 Ocak’ta Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Clarion Events Almanya Genel Müdürü Horst Rudolph , ZOW Türkiye Müdürü Aykut Engin ve çeşitli dernek başkanlarının konuşmalarıyla açıldı. İkinci günde İçmimarlar Odası İstanbul Şubesi ve İstanbul İnşaatçılar Derneği’nin desteğiyle gerçekleşen ZOW Essentials panel ve seminerler programı, özellikle Amerikalı Mimar Dror Benshetrit’in katılımı fuara olan ilgiyi daha da artırdı. Toplamda 16 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan ZOW 2013, özellikle yurt dışından gelen katılımcı ve ziyaretçi rakamları ile hem organizatörleri hem de diğer katılımcı firmaları memnun etti.

Fuar öncesinde katılımcılar ile yakın çalışmaların yapılması, fuar katılımcıları için hedef pazarlar olarak ortaya çıkan, Rusya, Kafkasya, Ortadoğu, Doğu Avrupa ve Afrika coğrafyalarında yürütülen özel ziyaretçi alım heyeti çalışmalarında ulaşılan kalite, memnun edici sonucunu ZOW İstanbul fuarı’nda gösterdi.

Yaklaşık 3000 Uluslar arası Ziyaretçi
Uluslar arası birçok marka ve katılımcının yanı sıra Dünya’nın neredeyse her bölgesinden ağırlanılan ziyaretçiler kendi coğrafyalarındaki son gelişmeleri Türk üreticilerle paylaştı. Katılımcı olarak ZOW İstanbul’da bulunan 66 yabancı firmanın yanı sıra Kenya, Sudan, Nijerya gibi orta ve kuzey Afrika ülkelerini kapsayan yeni pazarlardan ve Rusya, Irak ve İran gibi iş bağlantılarımızın her geçen gün arttığı ülkelerden gelen ziyaretçiler fuarın başarısını katladı.

ZOW İstanbul 2013 Fuar Sonrası Raporu için tıklayınız