ZOW yeni yıla hazır!

ZOW yeni yıla hazır!
ZOW yeni yıla hazır!

ZOW Ekibi, Danışmanlar Kurulu ve sektörün önde gelen temsilcilerinin yoğun talebi üzerine fuar takvimini değiştiren ZOW Istanbul, yeni konsepti ile yapı ürün gruplarını da fuar bünyesine katarak Mimar, İçmimar ve Endüstri Ürünleri Tasarımcılarının da fuarı ziyaret etmelerini sağlayacak farklı bir anlayışı hizmetlerine yansıtmayı hedefliyor.

Sektör tarafindan daha önce 2008 Ocak’ında yapılan ZOW’un başarısı vurgulanırken, Clarion Events Türkiye, bu kararın alınmasında, sektörden gelen talep ve ülkemizin önde gelen mobilya fuarının hemen öncesinde gerçekleştirilecek olmasının etken olduğunu belirtmiştir. Kurum konuyla ilgili şu açıklamayı yapıyor; “Clarion Events Türkiye olarak bu değişikliğin katılımcılarımız ve ziyaretçilerimiz açısından önemli bir takvim değişikliği olduğunun bilincindeyiz. Ancak inancımız, aldığımız bu karar ile sektörümüzün her yılın son çeyreğinde yer alan yoğun fuar programının daha verimli bir şekilde organize edilebileceği ve bunun katılımcılarımız ve ziyaretçilerimiz açısından daha konforlu bir iş ortamı sağlayacağıdır. Bir diğer önemli nokta ise, yeni bir yıl başlangıcı ile firmalarımızın üretim planlamalarında yeni ürün tasarımları ve fikirlerin programlandığı,farklı konseptler üzerinde çalışıldığı ve yeni iş olanaklarının ivme kazandığı bir dönemde gerçekleştirmeyi planladığımız ZOW fuarının sektörümüze katkısının çok daha fazla olacağıdır”.

ZOW 2013, sektörel talebe en uygun hizmeti sağlayabilmek için de bazı unsurlar üzerinde öncelikli olarak odaklanıyor. Endüstriyel mobilya üreticilerinin her yıl düzenli olarak ziyaret ettikleri IMM Köln ve Living Kitchen Mutfak Fuarları da ZOW Fuarı ile aynı tarihlerde düzenlendiğinden dolayı ZOW, İstanbul aktarmalı olarak yolculuk eden sektör temsilcilerini, IMM Köln fuarı ile eş zamanlı ziyaretçi olarak ağırlamayı hedefliyor. Bir diğer önemli gelişme ise alışıla gelmiş şekilde ZOW ile entegre düzenlenen makine fuarının yerini, sektörden alınan geri bildirimlerin değerlendirilmesi sonucunda, farklılık yaratacak ve inovatif makine sistemleriyle ilişik unsurlar içeren bir çalışmaya bırakacak olması. Bu konu üzerinde sektörün öncü uluslararası dernek ve firmaları ile işbirliği içerisinde konsept ve içerik belirleme çalışmaları devam ediyor. ZOW 2013 ayrıca öncelikleri arasına, yapı ürün grupları ve hareketli mobilyalar olarak tanımlanan unsurları da katarak Proje Gruplarının, Mimar, İçmimar, Endüstri Ürünleri Tasarımcılarının özellikle ziyaret edecekleri bir fuar olmasını hedefliyor.