AĞAÇ İŞLEME MAKİNESİ ve İNTERMOB FUARLARINA KATILMAK İÇİN ÇOK NEDEN VAR

Fuarlar ürün ve hizmetlerin pazarlamasında en etkili araç olmayı sürdürürken, sınırlı kaynakların verimli kullanılması adına doğru fuar seçimi yapmak daha da büyük önem kazanıyor. Bu noktada Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob Fuarları, yarattıkları sektörel güç birliği ile ahşap ve mobilya endüstrileri için bölgemizde rakipsiz bir uluslararası ticaret platformu olarak öne çıkıyor. Sektöründe Türkiye ve Avrasya’nın en büyük ve köklü fuarları olma başarısına ulaşmış Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob, 2014 yılında daha da büyüyerek, sektör temsilcilerimizin, ilgili sivil toplum ve medya kuruluşlarının da desteğiyle endüstrimizin yurtdışı pazarlarda etkinliğini artırmasına ve ticaret hacmini geliştirmesine hizmet etmeyi sürdürüyor.

İSTİKRAR

Başarının en önemli göstergelerinden biri istikrar. 2014’te 27’ncisi düzenlenecek Ağaç İşleme Makinesi ve 17’ncisi düzenlenecek İntermob fuarları ise istikrarın en iyi örnekleri. Değişen ekonomik dengelere, krizlere rağmen ağaç işleme makineleri, mobilya aksesuarları ve orman ürünleri endüstrilerimizin gelişimine önemli katkı sağlayan fuarlar, Türkiye ahşap ve mobilya sektörü ile birlikte büyüyerek bölgemizin en güçlü ticari etkinliği konumuna gelmenin gururunu taşıyorlar.

LİDER ve RAKİPSİZ

Rakamlar gerçeği yansıtır. İstatistikler Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob fuarlarının sektörün bir numaralı tercihi olduğunun kanıtı. Geçtiğimiz 3 yıl içerisinde fuarlar toplam net sergileme alanı bakımından %80’lik büyüme kaydetmiştir. Katılımcı firma ve firma temsilcilikleri sayısı 2010 yılından 2013’e %29 artış göstermiştir. Bu muazzam büyüme oranları tesadüf değil; Ağaç İşleme Makinesi ve intermob fuarları geçmişten bugüne katılımcılarına doğru ve nitelikli profesyonel ziyaretçilerle buluşma ve yeni pazarlara erişim zemini sunmaya devam ediyor.

 

 

EŞSİZ KÜRESEL FIRSATLAR

AB Üyesi 20 Ülke,
Ortadoğu’da 13 Ülke,
Doğu Avrupa ve Balkanlar’dan 16 Ülke,
Türkiye’ye sınır komşusu 6 Ülkeden Ziyaretçiler

Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob sektörün uluslararası yönü en güçlü fuarları. Geçtiğimiz yıl 30 ülkeden katılımcı firma ve firma temsilciliklerinin yer aldığı fuarlar 86 ülkeden profesyonel ziyaretçi çekmeyi başardı. Amerika’dan Japonya’ya, Yeni Zelanda’dan Brezilya’ya, Özbekistan’dan Senegal’e dünyanın her köşesinden profesyoneller için çekim merkezi olan fuarlar küresel pazardan pay almak ve rekabette öne çıkmak isteyen firmalar için bulunmaz bir fırsat.

Artık bir gelenek haline Uluslararası Basın Buluşması ile dünyanın her köşesinde sektörün nabzını tutan önemli yayınların editörleri, Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob fuarlarında bir araya geliyor. Türkiye ahşap ve mobilya sektörünün bu önemli gövde gösterisinden izlenimlerini ülkelerinde aktararak hem fuarların yurtdışında tanıtılmasına, hem de sektörümüzün başarısının uluslararası arenada daha iyi duyulmasını sağlıyorlar.

DOĞRU VE NİTELİKLİ ZİYARETÇİLER

Katılımcı firmaların fuardan en yüksek verimi almaları için pazarlama ağını genişleten Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob fuarları, roadshowlar aracılığıyla doğru alıcılarla yüz yüze iletişime geçerek alım heyetleri organize ediyor. 2014 yılı çalışmaları 2013 fuarlarının kapanışını takiben başladı ve hızla devam ediyor. Kasım ayında Moskova’da gerçekleşen Mebel 2013 ile start verilen yurtdışı pazarlama çalışmaları Ocak ayında Tahran Medex fuarı ile devam etti. Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob fuarlarında sergilenen ürünlerin başlıca alıcılarını oluşturan mobilya üreticileri, aksesuar ithalatçıları ve yapı marketlerine ilk elden ulaşan ekibimiz katılımcı firmalarımız için yeni pazarlar yaratma faaliyetlerini sürdürüyorlar. Tüyap’ın, Avrasya coğrafyasının tüm önemli ticaret merkezlerinde yer alan yurtdışı ofisleri ve tüm dünyaya yayılmış temsilcilik ağı, hedef ülkelerdeki ticari müşavirlikler, sanayi ve ticaret odaları, iş adamları konseyleri, ahşap ve mobilya sektörünün üretici-ihracatçı-ithalatçı birlikleri, kamu adına alım yetkisi olan üst düzey bürokratlar gibi tüm potansiyel alıcılara doğrudan ulaşılarak fuarların tanıtımları gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz yıl 21 ülkeden alım heyetleri ağırlayan Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob, 2014 yılında bu sayıyı arttırmayı hedefliyor.

AGAC MAK (2)

2 Yeni Salonla Daha Da Büyük

Fuarcılığın lideri Tüyap, 2014 yılı içerisinde kullanıma hazır olacak 2 yeni salonla sahip olduğu fuar merkezini 120.000 m2’lik sergileme alanına ulaştırıyor. Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob 2014 fuarları, alanımıza eklenecek yeni salonlarla büyümeye hazır. Ayrıca yeni açılan TÜYAP PALAS Oteli ile katılımcı ve ziyaretçilerimize aynı yerde hem çalışıp hem dinlenme olanağı sağlıyoruz.

YENİLİKLERİN İLK ADRESİ

Sektördeki yeni teknolojiler, trendler ve tasarımların pek çoğu ilk kez Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob fuarlarında vitrine çıkıyor. Geçtiğimiz yıl 30’un üzerinde ülkeden 900’e yakın markanın katılımı ile gerçekleşen fuarlar, sektörün nabzını tutmak ve yenilikleri takip etmek isteyen tüm profesyoneller için kaçırılmaz bir ticari etkinlik. 4 yıldır her sene fuarlarda gerçekleşen MAKSDER (Mobilya Aksesuar Sanayicileri Derneği) Mobilya Aksesuar Ürünleri Tasarım Yarışması Ödül Töreni’nde geleceğin ürünleri sergileniyor.

Sektörün bugünü ve geleceği…

Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob fuarları her yıl katılımcı ve ziyaretçilerine sektörün bugünü ve yarınına dair önemli konuların yanı sıra yeni uygulamalar ve teknolojileri de ele alan bir etkinlik programı sunuyor. Fuarlar süresince gerçekleşecek seminerler ve etkinliklerle sektör içi bir bilgi ağı oluşturulmasına hizmet ediyor.

BİRLİKTE İLERİYE

Ağaç İşleme Makinesi ve İntermob fuarları Türkiye’nin tüm illerinde ve dünyanın pek çok ülkesinde sektörel işbirlikleri, sivil toplum örgütleri, meslek odaları, eğitim kurumları, sektörel yayın kuruluşları ile beraber çalışarak fuarların sektör için bir şölen havasında geçmesi için çalışıyor. Ahşap ve mobilya endüstrisinin bulunduğu her alanda bulunarak, katılımcısı ve ziyaretçisi için doyurucu, etkili bir fuar yaratmayı, her yıl çıtayı daha yukarı taşımayı hedefliyor.

KAÇIRMAYIN!

2013 yılında 30 ülkeden 880 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla 12 salonda, 98.000 m2 sergileme alanında başarı ile gerçekleşen, ahşap ve mobilya endüstrilerinin Avrasya’daki en büyük ticari platformu, Ağaç İşleme Makinesi – Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı ve İntermob –Uluslararası Mobilya Yan Sanayii, Aksesuarları, Orman Ürünleri ve Ahşap Teknolojisi Fuarı, 27 Eylül – 1 Ekim 2014 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul’da gerçekleşecek.