Avrupa’nın en kaliteli mobilya markası

Alfemo Mobilya Pazarlama Müdürü Süleyman Zoral, ödülü World Consumer Academy’nin Başkanı Fahri Ustaoğlu’nun elinden aldı.

13-15 Aralık 2012 tarihinde World Consumer Academy World (Dünya Tüketici Akademisi) tarafından Hollanda Amsterdam’da gerçekleşen 5. International Europe Quality Summit (5. Uluslararası Kalite Zirvesi), kalite bilincini geliştirmek ve markalar için geleceğin habercisi olan Ar-Ge’nin önemini konuşmak için Amsterdam’da toplandı.

2012 Uluslararası Avrupa Kalite Ödülü’nü Alfemo Mobilya adına alan Pazarlama Müdürü Süleyman Zoral, Türkiye’den çok başarılı kurumların ödüle layık görüldüğünü söyleyerek, “Ödül alan tek mobilya markası ise biziz. Mobilya, zor bir sektördür. Bu alanda başarıyı yakalamak için iyi bir üretim teknolojisi, tasarım bilgisi ve en önemlisi emek gerekmektedir. Biz Ar-Ge’ye ve kaliteye çok fazla yatırım yapıyor ve işimizi severek yapıyoruz, bu ödül de bunun bir neticesi. Bunun yanı sıra Modern ve fonksiyonel mobilya üretiyoruz. Bunun için de şehirli ve batılı bakış açımızı kullanıyoruz. İnnovasyon, ileri teknoloji ve yüksek kalite Alfemo için olmazsa olmaz unsurlardır. Avrupalı bir çizgiye sahip olmamız ve 5 kıtada 60 ülkeye ihracat gerçekleştirmemiz de ödülü almamız da etkili oldu. Bizi bu ödüle layık gören World Consumer Academy’ye teşekkür ederim” dedi.

GS ve ISO9001-14001 kalite sertifikaları ve Turquality’ye sahip marka
İnovasyon, Ar-Ge ve tasarım alanındaki başarıları nedeniyle bu yıl ödül alan Alfemo, 1997 yılından beri Türkiye’de, döşemeli ve panel mobilya üretimi alanında özgün tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Alfemo, İzmir Torbalı’da 60.000 metrekaresi kapalı, toplam 200.000 metrekare alanda yatak odası, yemek odası, genç odası, oturma odası ve yatak-baza ürün gruplarıyla geniş bir yelpazede üretim yaparak bir evin ihtiyacı olan tüm mobilya ve aksesuarları tüketiciye sunuyor.

Dünya standartlarındaki üretimini tamamen otomasyona dayalı, SAP sistemine entegre edilmiş modern tekniklerle ve çevre kirliliğine duyarlı makinalarla gerçekleştiriliyor. GS Sertifikası, ISO9001-14001 Kalite Sertifikaları ve Turquality ile üretim standartlarını ulusal ve uluslararası kalite platformlarında tescilledi.

Avrupa’da iş yapan Türk şirketler deneyimlerini paylaştı
Alfemo’nun ödül aldığı ve World Consumer Academy tarafından düzenlenen kalite zirvesinde, Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’dan da iş ve siyaset dünyasının geniş katılımıyla gerçekleşen konferanslarda işbirliği imkânları arandı ve düzenlenen sempozyumlarla konusunda uzman kişilerin düşüncelerine başvuruldu.

Başta İnovasyon ve Fikir Yönetimi olmak üzere, İş Dönüşümü, Operasyonel Mükemmellik ve Maliyet Yönetimi konularında, Amsterdam’da Türkiye’nin Avrupa’da iş yapan aralarında Alfemo’nun da bulunduğu önemli şirketlerin bizzat uygulayarak kazanılmış deneyimleri paylaşıldı.

World Consumer Academy tarafından gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre girişimcilik ve inovasyona yönelik başarıları ilke edinerek sürdürülebilir rekabet avantajını elde eden markalara “2012 Uluslararası Avrupa Kalite Ödülü, (EQA)” takdim edildi.