Bu yılın ev ve ofis mobilyası modelleri İFF – İstanbul Mobilya Fuarında görücüye çıktı

Mobilya konusunda dünyada önemli organizasyonlar gerçekleştiren ITE Gruba bağlı EUF tarafından düzenlenen İFF – İstanbul Mobilya Fuarı ve Ofis Bölümü, profesyonel ziyaretçisi ve yüksek hacimli iş anlaşmalarıyla sona erdi. Toplamda %10’u yabancı olmak üzere 10.000’e yakın mimar, iç mimar, tasarımcı ve mobilya profesyonelini ağırlayan İstanbul Mobilya Fuarı niş konsepti ve ziyaretçilerin kalitesiyle beğeni topladı.

Geleceğin ev ve ofis mobilyası modellerinin yer aldığı İFF – İstanbul Mobilya Fuarı ve OMSİAD – Ofis Mobilyaları Sanayi ve İş Adamları Derneği desteğiyle organize edilen Ofis Bölümü, 28 Ocak – 01 Şubat tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nin 9, 10 ve 11 No’lu salonlarında toplam 15.000m2 alanda gerçekleştirildi.

 

Türkiye’de ofis mobilyaları sektörünün gelişimi adına 1999 yılında kurulan OMSİAD – Ofis Mobilyaları Sanayi ve İş Adamları Derneği’nin katkıları ile gerçekleştirilen IFF OFFICE Bölümü, 21 OMSİAD üyesinin katılımıyla toplamda 45 firmaya ev sahipliği yaptı. Ofis mobilyaları, ofis tasarımları, eğitim gereçleri, outdoor mobilya ve kurumsal mobilyaya yönelik tasarım ürünlerinin sergilendiği IFF OFFICE, sektörün 2014 yılına yönelik planlamasında önemli bilgiler kazanmasını sağladı.

iff

Ünlü Mimar, endüstriyel tasarımcı, heykeltıraş ve eğitmen Yılmaz Zenger’in de yeni ofis konsepti ve ofis mobilyaları tasarımlarıyla yer aldığı IFF OFFICE 2014, fuarı takip eden ziyaretçilere mobilya tasarımlarıyla ilgili yeni fikirler sundu.

 

Mobilyada ürün tasarımı, boyutlar, renkler, fonksiyonellik, konfor, kalite ve mekana uygunluk adına yeni yaklaşımlar taşıyan ev ve ofis mobilyası ürünlerinin sergilendiği İFF 2014 ve IFF OFFICE Bölümü, 5 gün boyunca fuar katılımcılarının fuardan maksimum verim sağlamasını amaçlayan ziyaretçi çalışma programları ile de beğeni topladı. Fuarı Bulgaristan, Ortadoğu ve İran toplu heyetleri başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinden yabancı ilgililer ziyaret etti.

iff 2

Ayrıca yurt içinden pek çok sanayi odası, ticaret odası da fuara toplu ziyaretler gerçekleştirdi. Fuarı ziyaret eden iller arasında en yoğun toplu ziyaretler Bursa, Ankara, İzmir, Kayseri ve Kocaeli’nden gerçekleşti.

 

IFF İstanbul Mobilya Fuarı, Dünya’da hızlı bir artış trendi yakalayan ev ve ofis mobilyası sektörleriyle rekabet edebilmek ve ev mobilyasında olduğu gibi ofis mobilyasında da tasarım, üretim ve teknoloji gücümüzü dünyaya duyurmak adına en etkili vitrin oldu.