CAM VE KAPI 2015 Fuarları, 11-14 Mart 2015 tarihlerinde Tüyap’da

PENCERE, CAM VE KAPI ENDÜSTRİLERİNİN AVRASYA’DAKİ BİR NUMARALI TİCARET PLATFORMU İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

İSTANBUL PENCERE, CAM VE KAPI 2015 Fuarları, 11-14 Mart 2015 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde pencere, cam ve kapı sektörlerini bir araya getiriyor.

REED TÜYAP tarafından eşzamanlı düzenlenen İSTANBUL PENCERE 2015, 16. Uluslararası Pencere, Panjur, Cephe Sistemleri ve Aksesuarları, Profil, Üretim Teknolojileri ve Makineleri, Yalıtım Malzemeleri, Hammadde ve Tamamlayıcı Ürünler Fuarı, İSTANBUL CAM 2015, 5.Cam Ürünleri ve Uygulamaları, Üretim-İşleme Teknolojileri ve Makineleri, Tamamlayıcı Ürün ve Kimyasalları Fuarı ile İSTANBUL KAPI 2015 7. Uluslararası Kapı, Kepenk, Kilit, Panel, Pano, Bölme Sistem ve Aksesuarları Fuarı 11-14 Mart 2015 tarihlerinde, sektörün önde gelen üretici ve ithalatçılarını yurt içinden ve yurt dışından gelen profesyonel ziyaretçilerle buluşturan uluslararası bir ticaret platformu niteliği taşıyor.

Geçtiğimiz yıl 24 ülkeden 679 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla, 12 salonda 98 000 m2 sergi alanında gerçekleşen, 99 ülkeden ve Türkiye’nin 81 ilinden 53.835 ziyaretçiyi bir araya getirmeyi başararak sektör temsilcilerinden tam not alan fuarlar, 2015 yılında yeni salonları, gelişen kapsamları ve rekor katılım ile katılımcı ve ziyaretçilerini buluşturacaklar.

10

Sektöre yeni pazarlar sunmak için pazarlama ağını genişleten İstanbul Pencere, İstanbul Cam ve İstanbul Kapı Fuarları sektör ile ilgili STK’lar, kamu kuruluşları, ilgili medya ve eğitim kurumlarından oluşan tüm sektörel ağı kapsayacak şekilde hazırlanan fuar tanıtım ve pazarlama faaliyetleri kapsamında özel davet ve alım heyeti çalışmalarına tüm sene boyunca yoğun bir şekilde devam edilmiştir. Yurtiçi ve yurtdışı farklı bölgelerden gelecek alım heyetleri fuarlar süresince Tüyap davetlisi olarak ağırlanacak ve katılımcı firmalar ile buluşma imkânı bulacaktır.

11

Türkiye ve hedef ülkelerdeki basılı ve sanal medyada yer alan ilan ve haber çalışmalarının yanı sıra, düzenlenen yurtiçi ve yurtdışı roadshow faaliyetleri ile de hedef kitleyle fuar hakkında gerekli tanıtım çalışmaları 2014 fuarından bugüne aralıksız sürdürülmüştür. Rusya, İran, Gürcistan, Mısır, Makedonya, Bulgaristan’da bulunan yerleşik ofislerimiz aracılığıyla sektörün en önemli pazarları arasında yer alan Balkanlar, Batı ve Doğu Avrupa, Kafkaslar, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya’da faaliyet gösteren sanayi odaları, ticaret odaları, iş adamları konseyleri, mimarlar, mühendisler ve müteahhitler odası gibi meslek kuruluşları alım heyeti organizasyonu kapsamında fuar hakkında düzenli olarak bilgilendirilmiştir. Yine alım heyeti organizasyonu kapsamında bu ülkelere ek olarak Sahra Altı Afrika ülkelerinde dış ticaret müşavirlikleri kanalıyla da etkin bir tanıtım faaliyeti sürdürülmektedir.

 

Ayrıca Ekonomi Bakanlığı tarafından sektörün önemli hedef yurtdışı pazarları dikkate alınarak toplam 41 ülkeden alım heyeti organize edilmiştir. Bu nitelikli alıcılar fuarları ziyaret edecek ve önemli ticari işbirliklerine imza atacaklardır.

 

 

İSTANBUL PENCERE 2015 FUARINDA ‘’ALÜMİNYUM ÖZEL BÖLÜMÜ‘’

Alüminyum endüstrisinin de vitrini olmaya devam eden İstanbul Pencere Fuarı kapsamındaki özel bölüm; bu sene GALSİAD (Girişimci Alüminyum Sanayici ve İş Adamları Derneği) işbirliğinde, alüminyum sektörü için hazırlanan yeni salonunda sektörünün önde gelen alüminyum profil, kompozit, küpeşte, pencere sistemleri, alüminyum aksesuar ve alüminyum işleme teknolojileri firmalarını ağırlayacak. Her geçen yıl katılımın ve ilginin arttığı Alüminyum Özel Bölümü, sektörün ticari hedeflerini ve beklentilerini merkez alan uluslararası standartlarda bir ticaret platformu yaratma yolunda emin adımlarını sürdürmektedir.

FUAR ETKİNLİKLERİ ENDÜSTRİYE REHBERLİK EDECEK

Yıllardır eş zamanlı olarak düzenlenen İstanbul Pencere, Cam ve Kapı Fuarları sırasında organize edilen etkinlikler günümüzün rekabetçi ve ileri teknolojilerinin değerlendirilmesine yönelik etkin bir bilgilendirme platformu sağlayacak. Fuarlarda;

11 MART Çarşamba

 

  • Bor Ürünlerinin Cam Sanayiinde Kullanımı ve Getirdiği Yenilikler Sempozyumu

Saat: 14:30 – 17:30 / Karadeniz Toplantı Salonu
Düzenleyen: Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü

 

  • “Pencerede Enerji Tasarrufu”

Saat: 15:30 – 17:30 / Sedef Toplantı Salonu
Düzenleyen: PÜKAD (Pencere ve Kapı Sektörü Derneği)

 

12 MART Perşembe

 

  • Cam Çözümlerinin Enerji Verimliliğini ve Kalitesini Arttırmak

Saat: 13:00 – 15:20 / Kalamış Toplantı Salonu

 

  • Temperli Cam Kalite Çalıştayı

Saat: 16:00 – 17:20 / Kalamış Toplantı Salonu

 

Düzenleyen: GPD NAVI (Glass Performance Days) ve Cam İnovasyonları Enstitüsü                               

BİRLİKTE HEP DAHA İLERİYE

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek İstanbul Pencere 2015, İstanbul Cam 2015 ve İstanbul Kapı 2015 Fuarları 11-13 Mart Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 10:00–19:00, 14 Mart Cumartesi günü 10:00–18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir. Fuarlar hakkında detaylı bilgi ve online davetiye için www.istanbulpencerefuari.com, www.kapifuaristanbul.com, www.camfuaristanbul.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.