Dubai WoodShow 2018, Mart ayında gerçekleşecek

Ortadoğu bölgesinin bölgedeki en iyi ahşap uzmanı olan 13. Dubai Woodshow , 12-14 Mart 2018 tarihleri ​​arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Bölgenin ahşap, ahşap aksesuarları ve ahşap işleme makineleri endüstrisi için iş dünyasının buluşma yeri.

Fuar, tedarikçiler, imalatçılar ve makine üreticileri için ürünlerini, yenilikçi teknolojilerini, üretim senaryolarını ve büyük ölçekli makineleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde ahşap ve ağaç işleme makineleri sektöründeki kilit firmalara sergilemek için mükemmel bir platform oluşturuyor.

Araştırma, ahşap ve ahşap ürünlerin yüzde 70’inin inşaat sektöründe, geri kalanı gayrimenkul, iç mekan, mobilya ve diğer endüstriyel uygulamalarda kullanıldığını gösteriyor. İstatistikler, öncelikle genel ekonomik büyümenin yanı sıra bölgedeki 8,8 trilyon ABD doları (2,4 trilyon ABD doları) inşaat faaliyetinde bulunan büyümenin neden olduğu bölgedeki ahşap ürünler için artan bir talebi yansıtıyor.

Endüstri haberlerine göre, özellikle yeni ev sahipleri mobilya ve ev dekorasyon ürünlerini satın almaya başladıklarında, ahşap ve odun esaslı ürünler sektörü bu yıl Dubai’de 25 binin üzerinde ev satışı ile daha da artacak.

Ahşap ürünler üzerinde ev başına ortalama 2000 Dh harcanan bu rakam, bu sene sadece Dubai’de 50 milyon Dh harcanmaktadır. Bununla birlikte, 2018 yılında teslimat için 35.000’den fazla yerleşim biriminin kurulmasıyla ahşap ürünlere yapılan harcamaların yüzde 40 artarak 70 milyon Dh’ye çıkması bekleniyor.

Bu büyüyen pazarı yakalamak için, 100 ülkeden 300’den fazla katılımcı yenilikçi çözümlerini, yenilikçi yollarla ev alanını yönetmeyle ilgili yeni tasarımlar, stiller ve ürün yenilikleri sergileyecek olan Dubai Woodshow sonraki baskısında sergilemek üzere hazırlanıyor.

Dubai Woodshow organizatörü Stratejik Pazarlama ve Sergiler Genel Müdürü Dawood Al Shezawi, konut piyasasındaki büyümenin bölgedeki ahşap, ahşap ve kereste ticaretini yönlendirmesi ve bunun sektör için büyük bir fırsat yarattığını belirtiyor. Aileler yeni özel mülkiyet evlerine taşındıklarında, yeni mobilya tedariği talep edilecek; zevk ve eğilim nedeniyle ailelerin çoğu otantik ahşap mobilyalar ve ürünler arıyor, bu da yeni mobilya talebini arttırıyor “dedi.

Ahşap ürünlere olan talebin yeni otel projeleri tarafından da fazlalaşması edilmesi bekleniyor. Dubai, üç yıldan daha kısa bir sürede olan Expo 2020’nin kurulması kapsamında artan turist talebini karşılamak için 40.000 otel odası ekleyecek.

Dawood Al Shezawi, “Otel geliştiricileri, yılda 20 milyon otel konuklarına ve aynı zamanda altı ay içinde Expo 2020’ye 25 milyon ziyaretçi gelmesine yardımcı olacak 40.000’den fazla otel odasını sunmak için zamana karşı yarışıyor. Bir dizi otel işletmecisi, otel konuklarına daha fazla konfor sunmak için ahşap yataklar, masalar ve ahşap iç mekan ürünleri için teklifler yayınlıyor. Bu, ahşap ürünler için büyük bir talep olacak “dedi.

Organizasyoncular gelecek Mart ayında 106 ülkeden 300’den fazla katılımcının ziyaretini bekliyorlar. Fuarın toplam alanı 17.388 metrekaredir ve şirketlere ürünlerini geniş bir alanda sergileme fırsatı sunmaktadır.