ELEKTRONİKTE AHŞAP SICAKLIĞI: BOOMWOOD

 Dkm Orman Ürünleri firması, elektronik aksesuarlarda yarattığı Boomwood markasıyla, cep telefonu kılıflarından, hoparlörlere ahşap tasarımlarıyla beğeni topluyor.

 

Dkm Orman Ürünleri, kurulduğu günden bugüne sektörde aranan ama tedariği gerçekleştirilemeyen ya da gerçekleştirilmesi güç olan ürünleri bulup ithal ederek veya imal ettirerek müşterilerine sunmayı amaç edinmiştir. Zaman içinde firma sahiplerinin hobileri doğrultusunda imal ettikleri doğal ürünlerin ilgi görmesiyle doğan Boomwood markası ise özellikle cep telefonu aksesuarları sektörüne hizmet ediyor.

 

Elektronik ürünleri ahşap sıcaklığıyla buluşturan tasarımların markası Boomwood, üç çeşit ürünün imalat ve satışını gerçekleştiriyor. Firma öncelikli olarak ahşap telefon kılıfı üretimiyle dikkat çekiyor. Hemen hemen tüm cep telefonları için ahşap üzerine, müşteriye özel tasarımları lazer ile işliyorlar.

IMG_1071

İkinci olarak ise şarj dock üretiyorlar. Bu ürünü diğerlerinden ayıransa, diğer şarj docklar kablosu monte halde gelirken, kablo hasarında ürün kullanılamıyor. Halbuki Boomwood şark dock ürünündeki özel sistemle herkes kendi kablosunu kullanabiliyor, gerektiğinde ise kabloyu değiştirebiliyor.

IMG_1059

Üçüncü ve firmanın en önem verdikleri ürün ise Boomwood Akustik Hoparlör. Bu ürün, tasarımı ve özellikleri bakımından alternatifi olmayan bir ürün ve ceviz ağacı gibi sesi iyi tonlayan sert agaçlardan, tamamen el işçiliği ile üretiliyor. Ürün, 10 parçanın üzerine sesi bozmadan arttırması için akustik kanallar açılarak, sonradan tekrar birleştirilmesi ile oluşuyor. Ekstra bir parça ile her telefona uyması sağlanıyor. Ürünü diğerlerinden ayıran başka bir özelliği de, elektrik, pil, sarj gibi bir enerji kaynağına ihtiyaç duymaması. Prestijli bir doğal organik olan bu ürün, müzik dinlemek için kullanılabiliyor, cep telefonunun sesini 2-3 kat arttırıyor. Internet üzerinden veya toptan satışı yapılan bu ürünleri ve firmanın diğer tasarımlarını facebook sayfası olan www.facebook.com/Boomwood adresinden görebilirsiniz.

IMG_20151008_211635

IMG_1071

IMG_1067

IMG_1059

IMG_1056

IMG_1049