EVLERDE GEÇİRİLEN ZAMAN DEKORASYON DEĞİŞİKLİĞİ TALEPLERİNİ ARTTIRIYOR

Normalleşme sürecinin başlaması ile dekorasyon değişikliklerine talep artıyor. 

Eskisi gibi dışarıda geçirilen zamanlara özlem her geçen gün artarken evlerde konforlu yaşam alanları yaratılmaya devam ediyor. Evlerde geçirilen zamanın artması ile dekorasyonlarda değişikliğe giden kullanıcılar minimal tasarımlar ile de evini sadeleştirmeyi tercih ediyor. Covid-19 ile değişen dünya düzenini değerlendiren ATİA Kurucusu Haluk İder, evlerin normalden çok daha fazla kişiselleştirilmeye başlandığını belirtti. Proje taleplerinin arttığını belirten İder, değişiklik taleplerine ATİA olarak hayatı kolaylaştıracak çözüm önerileri sunduklarını söyledi. “ Covid-19 salgını ile alınan önlemlerle evlerimizde daha fazla zaman geçirmeye başladık. Bir taraftan dışarıda zaman geçirmeyi iple çekerken bir taraftan evlerimizi çok daha kişiselleştirmeye başladık. Biz de kullanıcılarımızdan gelen taleplere göre hazırlıklarımızı yaparak daha konforlu ve kişilerin kendilerini yansıtan evler tasarlamaya başladık” dedi.

 

Geri dönüşüm ile evinde herkesin küçük değişiklikler yapabileceğini de belirten Haluk İder, “Evde çok fazla kullanmadığımız ancak farklı alanlarda değerlendirebileceğimiz malzemeler var. Örneğin bir merdiveni kitaplığa çevirebilmeniz çok kolay. Sürekli aynı dekorlardan sıkılanlar için ailece birlikte zaman geçirebilecekleri pratik dekorasyon çözümleri sunuyoruz. Bir çok çalıştığımız firma ve müşterilerimizin bu tarz nasıl değerlendirebilirim sorularına da yanıt veriyor bu sayede aramızdaki bağları da kuvvetlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Atia Hakkında

1997’de Ankara Siteler’de Haluk İDER tarafından, 180 m2’lik bir imalat atölyesi olarak kurulan Atia, 2014 yılında; içerisinde ahşap atölyesi, cila atölyesi, proje ofisi ve CNC işlem merkezi barındıran 2500 m2lik bir alana sahip olmuştur. 2019 yılında ise bulunduğu konumu bozmadan Ankara Hasanoğlan’da 8 dönüm üzerine kurulu 3000 m2’lik fabrika ile toplamda 5500 m2’lik alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Kişiye ve firmalara özel üretim ve tasarımlar ile çalışmalarını sürdüren ATİA, konut, ofis, ticari mekanlar, kamu kurum ve kuruluşları için projeler üretmektedir. 40 yıllık tecrübesi ile mobilya sektörüne yenilikler getiren Atia, uyguladığı projeler ve inovatif ar-ge çalışmaları ile hayallerin ötesinde yaşam alanlarını kullanıcılarıyla buluşturup değer katıyor.