FEP Ödülü’nün Yeni Sahibi Peter Mau

Avrupa’daki ahşap döşeme sektörünü aynı çatı altında toplayan organizasyon Parke Sanayi Avrupa Federasyonu (FEP), bu yıl dördüncüsü gerçekleşen FEP Ödülü’nün yeni sahibinin Peter Mau olduğunu açıkladı. Ahşap döşeme ürünleri alanının önde gelen uzmanlarından, aynı zamanda, parkeye odaklanmış Avrupa’nın en büyük yayınlarından birinin yayıncısı ve editörü olarak Peter Mau, Avrupa parke endüstrisine önemli katkılarda bulunmuştur. FEP bu ödül sayesinde, Avrupalı parke üreticileriyle olan kuvvetli bağın daha da ileri seviyelere taşınacağına, tüm Avrupa’daki parke tüketicilerinin yararına sonuçlanacak geliştirilmiş uzmanlığın önünün açılacağına inanmaktadır.

Yenilikçi kaliteli ahşap döşeme ürünleri üreten bir endüstrinin Avrupa temsilcisi olan FEP, Avrupa Parke Sanayi gelişimine önemli bir katkı yapan bir birey, örgüt, enstitü veya otoritenin özverili çalışmalarını takdir etmek ve tanıtmak için FEP Ödülü’nü başlatmıştır. Ödüle hak kazananı seçme süreci iyi düşünülmesi gereken ve detaylı bir işlemdir. FEP tanınırlığını ve ödül kupasını kazanan aynı zamanda, parke ürünleri alanında devam ettirdiği araştırma ve ödül faaliyetlerini destekelemk için de 5.000 avroluk bağış ile ödüllendirilmektedir.DSCF2228_2

Bu yılki FEP Yönetim Kurulu, oybirliğiyle, Hamburg merkezli bir yayın olan Parkett Magazin Baş Editörü Peter Mau’yu bu ödüle layık görmüştür. Yayının hedef kitlesi; Parke şirketleri sahipleri ve yöneticileri, uzman ahşap mağazaları, zemin kaplama mağazaları ve toptancıların yanı sıra, parke ve laminat zemin üreticileri ve montaj malzemeleri ile ekipmanları satıcılarını kapsamaktadır. Parkett Magazin ayrıca, her yıl Hanover’deki Domotex fuarında sunulan ve zemin kaplamaları pazarlamasında, mesleki eğitim ve öğretim programı için en yenilikçi fikirleri takdir eden “Parkett Yıldızı” ödülünün yaratıcısıdır. Parke sektörüyle ilgili yalnızca haber kaynağı değil, sektörün gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan bir yayındır.

Peter Mau’nun uzmanlığını ve çabalarını ödüllendiren FEP, sanayimize olan katkılarının altını çizmektedir. FEP bu şekilde çalışmaların hem parke sanayi hem yayıncılığı desteklerken, doğru ve verimli bilgi akışıyla sürekli geliştirilmiş ürünler ile halkın hizmetinde olmayı da teşvik edeceğine inanmaktadır.