Global Türk Şirketlerinin ‘’Yıldız’’ı

Aylık Ekonomi ve İş Dünyası Dergisi Platin’in Four Season’s İstanbul’da gerçekleştirdiği ‘Platin Global 100 Ödülleri’ gecesinde Türkiye’nin en başarılı şirketleri ödüllendirildi. 21 kategoride sektör lideri firmaların ödül aldığı gecede Yıldız Entegre “Ağaç Sektörü”nün lideri oldu.

Türkiye’nin ihracat ve yurtdışı tanıtım şampiyonlarına hak ettiği değeri vermeyi ve üstün başarılarının Türk iş dünyasına rol model olmasını sağlamayı amaçlayan ‘Platin GLOBAL 100 Ödülleri’ sahiplerini buldu. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Yatırım Destek Ve Tanıtım Ajansı’nın katkılarıyla dün (önceki gün) Four Season’s İstanbul’da gerçekleşen ‘Platin Global 100 ödülleri’ 4 ana başlıkta 13 kriteri sağlayan 21 firmaya verildi.

Sektör lideri firmaların ödül aldığı gecede Yıldız Entegre ‘Ağaç Sektörü’nde 1’nciliği göğüsledi. Düzenlenen ödül törenine katılan Yıldız Entegre İcra Kurulu Başkanı Hakkı Yıldız ödülünü Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Nail Olpak’ın elinden aldı.

Ödülü aldıktan sonra konuşma yapan Yıldız Entegre İcra Kurulu Başkanı Hakkı Yıldız “Ben Türk müteşebbis ruhunu yaşayan bir ailenin mensubuyum. Bu ödülü, grup olarak yurtdışında özellikte Türkiye’nin bayrağını taşıyacak, bizi temsil edecek yatırımlarımıza imza atacak çalışanlarım adına alıyorum” diye konuştu.

Yıldız Entegre Hakkında

Orman ürünleri alanında engin bilgi birikimi ve deneyime sahip olan Yıldız Entegre, Türkiye sanayisini ileriye taşıyan tesisleriyle dünyanın en büyük üreticilerinden biri. 1.300.000 m2 alan içerisinde bulunan tesisleriyle orman ürünleri alanında hizmet veren Yıldız Entegre, Mdf, Mdflam, sunta, suntalam, Mdf profile, laminat parke, mdf kapı, mdf süpürgelik, boyalı mdf , mdf boy kapak, kapı paneli, emprenye edilmiş dekor kağıdı ve tutkal üretimi gerçekleştirmektedir. 2001 yılında orman ürünleri faaliyetine başlamış, bugün itibari ile toplam 6 tesisinde üretmiş olduğu ürünleri 50’yi aşkın ülkeye ihraç ederek, kalitesini, markasını ve bilinilirliğini her geçen gün arttırmaktadır. Üretim, ihracat, istihdam ve dünya pazarlarındaki rekabet gücüyle Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olan Yıldız Entegre; 2000 + çalışanı ve sürdürülebilir başarı hedefiyle yoluna devam etmektedir.