Krono’da Dehşet Anları!..

Kronospan Grubunun İsviçre’deki Ahşap İşleme fabrikasına düzenlenen silahlı saldırıda aralarında saldırganın da bulunduğu üç kişinin öldüğü, yedi kişinin de yaralandığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre saldırgan; yaklaşık 7 yıldır Kronospan’da Üretim bölümünde çalıyormuş. İşyerinde arkadaşlarıyla aralarında yaşanan bir husumetten dolayı bu saldırıyı düzenlemiş.

Olay Kronospan/İsviçre’nin Luzerne kantonunun batısındaki Menznau kasabasında bulunan tesisin kantininde, yerel saatle sabah 9’da meydana geldi.

Polisin yaptığı açıklamada “olayda çok sayıda ölü ve yaralı” olduğu belirtilirken İsviçre televizyonu RTS olayda saldırgan dahil üç kişinin hayatını kaybettiği bildirdi.

Kanal yaralı sayısının ise yedi olduğunu aktardı.

Acil kurtarma birimlerinin olay yerine gönderildiği ve tesisin çevresinin kordona alındığını ifade eden polis yetkilileri başka detay vermedi.

‘KAHVALTIDA KATLİAM YAŞANMIŞ’
İsviçre haber sitesi 20minutes, üç helikopterin olay yerine gönderildiğini aktardı. Fabrikanın çalışanlarının aileleri için bir acil telefon hattı kuruldu.

Fabrikada çalışan babasının durumunu öğrenmek için telefon eden bir kişi, daha sonra 20minutes’e yaptığı açıklamada, “İşçiler sabah saatlerinde kafeteryada kahvaltı ederken bir katliam yaşanmış” diye konuştu.

İsviçre dünyada bireysel silah ruhsatı oranlarının en yüksek olduğu ülkelerden biri. Ancak bu tür silahlı saldırılar çok nadiren yaşanıyor.

 

Haberin Fotoğrafları İçin Tıklayınız