LIGNA yeni tematik düzeni ve dijitalizasyon konseptiyle yepyeni iş fırsatları için sizleri bekliyor!

Dünyanın önde gelen ağaç işleme teknolojileri fuarı LIGNA’nın bu yılki organizasyonunun başlamasına yalnızca bir kaç hafta kaldı. LIGNA, yeni tematik düzeni ve dijitalizasyon konseptiyle bu yıl 22-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında kapılarını açacak ve 49 ülkeden 1.500 katılımcıyla birlikte muhteşem yeniliklere ev sahipliği yapacak.

 

Deutsche Messe’de LIGNA ve Ağaç İşleme Etkinlikleri Global Direktörü Christian Pfeiffer konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: ”Ahşap endüstrisindeki mevcut iş ortamı, giderek artan dijitalizasyon etkisi ve yenilenen tematik düzenimiz göz önüne alındığında, bu yıl çok başarılı bir LIGNA bekliyoruz. Fuarımız son bir kaç yıl içinde müthiş bir büyüme gerçekleştirmiştir. LIGNA 2017 toplam 128.000 metrekare alanıyla dikkat çekmektedir. Bu yıl fuarda, özel ve seri üretim için yenilikçi makina ve ekipmanlar, yüzey işlem teknolojileri, lamine ahşap üretim, kereste fabrikası teknolojisi, ahşaptan bioenerji teknolojileri, makine bileşenleri ve otomasyon ve ormancılık teknolojileri sunulacak. Ziyaretçiler, canlı demonstrasyonlar dahil olmak üzere, çok sayıda yenilikler ve dünya çapında benzersiz makine serileriyle birlikte çok kapsamlı tesis ve ekipmanlar görmeye hazır olsunlar. Fuarda ayrıca, ahşap ve kereste işleme endüstrisinde gelecek tanımlayıcı eğilimlerin sunulacağı ve tartışılacağı konferanslar ile forumlar gibi zengin bir program da yer alıyor.

 

LIGNA’nın organizatörleri Deutsche Messe ve Alman Ağaç İşleme Makineleri Üreticileri Derneği (VDMA bu yılki fuarda, dünyanın birçok yerinde ahşap endüstrisinin tecrübe ettiği ve yükselen trend olan dijitalleşmenin olumlu etkisini yaşıyorlar. Endüstri 4.0, Nesnelerin Interneti, Akıllı Fabrika, bu yıl LIGNA’nın temel konuları arasında yer alıyor. 22-26 Mayıs tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek olan LIGNA, ahşap endüstrisinin tüm sektörlerinde dijitalleşme yolunu belirleyecek ve son teknoloji kilometre taşlarını gözler önüne sergileyecek.