Okul-Sanayi işbirliği İstanbul Modeli Projesi başlıyor

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve İŞKUR işbirliği ile tasarlanan “Okul-Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli” projesinin “Okul-Hami Toplantısı” 31 Ekim 2017 tarihinde Bayrampaşa İnönü Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıya İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı, İTO Meclis ve Meslek Komitesi üyeleri; proje kapsamındaki 15 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü ve okullarının hamileri toplantıda yerlerini aldılar. Toplantıya AİMSAD Genel Sekreterliği adına AİMSAD Mali ve İdari İşler Sorumlusu Ezgi Kurt ve AİMSAD İdari İşler Uzmanı Orkan Heriş katılım sağladı.

Program Bayrampaşa İnönü Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde Proje kapsamında yapılan çalışmaların yerinde incelenmesi ile başladı.  Toplantının açılış konuşmaları, T.C. İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür; İTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Topçu, Meclis Üyesi Mustafa Büyükdede ve Mehmet Akif Özyurt tarafından gerçekleştirildi. Bu kapsamda, Okul Sanayi İşbirliği Projesi’nin kısa tanıtımı, projeye dahil olan yeni okulların tanıtılması ve Okul Sanayi İşbirliği Projesi hakkında 2017-2018 eğitim öğretim yılının yol haritasının belirlenmesi ile sonuçlandı.