ORSİAD ve YAPI Gazetesine Mısır’da Yoğun İlgi.

8- 12 Aralık 2017 süresince uluslararası katılımcı ve ziyaretçilere ücretsiz olarak dağıtılan yayınlarımızın yoğun ilgi görmesi bizleri mutlu ediyor.

Sektörlerin lider gazeteleri sayesinde ülkemize yeni ihracat müşterileri kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Ne diyoruz ;  bizimle kalın her daim karlı çıkın.

Türkel Fuarcılık- Serkan Atıcı

ORSİAD: Firmanız ve sizin hakkınızda bilgi alabilir miyiz?

Türkel Fuarcılığın Genel Müdür yardımcısıyım. Türkel Fuarcılık 25 yıldır yurt dışında fuar organizasyonu yapan bir firma. En önemli özelliği ise bu fuarların bir kısmı kendi fuarımız. Bu sektörde iyi işler yapan önemli firmalardan biriyiz.

ORSİAD: Mısır’da gerçekleşecek olan fuarınızla ilgili bilgi alabilir miyiz?

2017 Aralık ayında Mısır Kahire’de Egywoodex adı altında mobiya yan sanayi ve ağaç makine fuarı organize ediyoruz. Bunu Vizyon Fuarcılık ile birlikte yapıyoruz. Mısır’a baktığınızda yaklaşık 60.000 irili ufaklı tesisin ve 400.000 kişinin istihdam edildiği 3 milyar dolarlık mobilya üretim pazarı olan bir ülke. Bu ülkede de yaklaşık 6 yıldır bu sektöre hitap eden bir organizasyon yok. Biz de bu açığı fark ederek bu yıl Mısır’da bir fuar organizasyonu yapmaya karar verdik. Yaklaşık toplamda fuar, yurt içi ve yurt dışı katılımı ve Türkiye katılımı ile 5000 m2’ ler civarında. Hedefimiz 6000- 6500 m2 ile bu fuarı tamamlamak. Türkiye’den de yoğun ilgi görüyoruz. Şu an Türkiye tarafında 600- 650 m2’deyiz. Bu ayağı da 1000 m2’ye çıkarmak amacımız.
Mısır’da bu sektörde uzun yıllardan beri fuar olmadığı için pazar yönünden iştah kabartan bir talep söz konusu. Siyasi anlamdaki ilişkilere baktığımızda biraz sorunlar olsa da ticari anlamda herhangi bir sorun gözükmemektedir.

ORSİAD: Fuarda ne gibi etkinlikler olacak ve ziyaretçi beklentiniz nedir?

Bizim Mısır’da en fazla üstlendiğimiz nokta, mobilya üreticilerini bizzat davet ederek fuara katılımlarını ve ziyaretlerini sağlamak. Mısır’da Dimyat şehri tamamen mobilya sanayi üzerine çalışmaktadır. Biz fuarda bu bölgeden yapacağımız tüm reklam iletişim araçlarımız dışında VIP ziyaretçi getirme organizasyonu ile önemli şirketlerin patronlarını fuara getirmeyi düşünüyoruz. Ayrıca fuar bünyesinde ORSİAD gazetesiyle yani sizlerle ortak organize edeceğimiz 2 günlük bir seminer forum programı olacak. Bunun için iki ayrı organizasyon yapılacak. Buradaki hedefimiz de Mısır’daki mobilya üreticilerini dünyadaki yeni gelişmelerden haberdar etmek, bilgi vermektir.

ORSİAD: Yurt dışından özellikle Ortadoğu ve Afrika bölesinden katılım ve ürün getirilmesi ve vize konularında sıkıntı yaşanıyor. Bu noktada bir çalışmanız var mı?

Biz paket program çalışıyoruz. Firmanın stand kurulumu, ürünlerin getirilip götürülmesi, seyahat organizasyonu konusunda paket program kapsamında destek veriyoruz. Aynı zamanda devlet destekleriyle ilgili de elimizden gelen yardımı yapıyoruz.

ORSİAD: Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

İnşallah hep beraber başarılı bir organizasyon gerçekleştireceğimize inanıyorum.

 

Türkel Fuarcılık İletişim Bilgileri

Adres: Huzur Mah. Fatih Cad. 4.Levent Plaza No:67/6  4.Levent, 34396 İstanbul – Türkiye
Tel : +90 (212) 284 23 00
Fax : +90 (212) 283 00 74-75-76
Fax : +90 (212) 278 64 02
Proje : +90 (212) 270 07 28
E-mail :[email protected]
E-mail :[email protected]